October 23, 2020, 1:15 am

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја имате.

Љубов: Не сте задоволни од партнерот во целост. Следете ја ситуацијата, но не избувнувајте.

Здравје: Бидете поопуштени.

БИК

Работа: Вашата работна страна може да биде задоволувачка во онаа мера колку што сте задоволни од својата работа.

Љубов: Сте посакале слобода која е далеку од вас. Константно мислите на саканата личност.

Здравје: Грлото ви е чувствително.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можеби и премногу сте се потпреле на други луѓе и ја гледате нивната маана. Бидете конкретни и брзо реагирајте.

Љубов: Сакате да си играте и да заведувате, и слободно впуштете се во авантура.

Здравје: Солидно.

РАК

Работа: Тимската работа ви е најважна, а на чело е личност која знае да биде лидер.

Љубов: Вашите намери се искрени. Сликата ќе биде многу подобро за некое време.

Здравје: Не ви годи моменталната терапија.

ЛАВ

Работа: Понекогаш не се контролирате во својот настап, кој је протежиран со наметнување на својата волја кон другите.

Љубов: Ќе бидете концентрирани кон нешто подобра љубовна солуција и немате намера да се отворате пред непознати личности.

Здравје: Срцева аритмија.

ДЕВИЦА

Работа: Мора да бидете известени за се што се работи моментално во вашето опкружување.

Љубов: Ќе сакате многу подобар партнер, но кога подобро ќе размислите, добро ви е и со сегашниот.

Здравје: Кашлица.

ВАГА

Работа: Имате одлични идеи за нешто подоцна. Чекајте нови моменти во кои може да ги „берете“ своите плодови од успешната работа.

Љубов: Премногу сте дозволиле на својот партнер, а тој не умее тоа да го цени.

Здравје: Немате големи проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Надевајте се на подобра финансиска ситуација од која и самите ќе се изненадите.

Љубов: Останувате финансиски расположени за своето опкружување, а интензивно се дружите со партнерот и ја засилувате комуникацијата.

Здравје: Чувствителни сте на одредена храна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете концентрирани кон странство, но не во онаа мера колку што сте сакале.

Љубов: Сакате да излегувате. Имате нагласено поле на емоции и го сакате партнерот крај себе.

Здравје: Проблем со крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: немојте да влегувате во расправии со своите надредени. Бидете пристојни и истрајни.

Љубов: Премногу сте искрени, но и пасивни кога е емотивното поле во прашање.

Здравје: Посетете фитнес центар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате одлични идеи, но внимавајте, затоа што може да наидете на негативни коментари.

Љубов: Не смеете да се оддалечувате од оние кои ве сакаат. Не покажувајте силен став за многу работи.

Здравје: Чувајте се од настинка.

РИБИ

Работа: Можеби сте подготвени за поголем предизвик, но се чувствува мал застој околу хартии и неможноста да се платат долгови од порано.

Љубов: Сконцентрирајте се на важни детали и не пробувајте некој од порано да го „давите“ со своите приказни.

Здравје: Направете систематски преглед.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This