November 27, 2021, 10:40 am

Tлoтo нe пpecтaнyвa дa ce трece: Пoвтopнo нов зeмjoтpec во coceдcтвoтo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 3,1 степена според Рихтер е регистрран попладнево во Албанија.

Епицентарот на потресот, кој е почувствуван во 13:35 часот е на 11 километри од градот Лежа и шест километри северно од Рубик.

Земјотрес со јачина од 4,2 степени и епицентар во Лежа беше регистран и вечерта на 12 септември, кој се почувствува и на македонско тло.

Утрово, на 13 септември беа регистрирани уште два земјотреса на истото подрачје, со јачина од 2,3 и 2,4 степени по Рихтер.

Едниот потрес беше со јачина од 2.3, а другиот со јачина од 2.7 степени по Рихтер.

Latest News

Македонското прашање тема на преговрите за нова бугарска влада

Потенцијалните партнери во идната влада на Бугарија ги продолжуваат консултациите за најважните области од програмата за потенцијално заедничко владеење,...

More Articles Like This