September 27, 2021, 11:04 am

авион

Авион со шест лица исчезна од радарот во Далечниот Исток во Русија

Руските власти соопштија дека авион со шест лица во авионот исчезнал од радарот во далечниот источен регион Кабаровск. Сигналот на авионот на радарите се изгубил кога авионот Антов АН-26 бил на одалеченост од 38 километри од градскиот аеродром во...

Пaниka вo aвиoн нa Ep Фpaнc: Мopaл дa ce вpaти вo Пeкинг, кaбинaтa ce иcпoлнилa co чaд

Авионот на Ер Франс-КЛМ се врати денеска во Пекинг кратко време по полетувањето, откако кабината беше исполнета со чад, соопшти авиокомпанијата. „Боинг 777“ што леташе од Пекинг до аеродромот „Шарл де Гол“ во Париз имаше технички дефект поврзан со зголемен...

(Видео) Талибанците си најдоа нова занимација: Од онеспособените авиони направија лулашка

Американците на заминување од Авганистан ги онеспособија авионите што ги оставија, но талибанците сепак има најдоа примена. На снимката што се појави на интернет, се гледа како талибански борец се лула на лулашка закачена на крилото на онеспособен авион, додека...

(Видео) Пилoт cpyши пет Гиниcови рeкoрди за 43 секунди

Дарио Коста, италијанскиот пилот на воздухопловниот тим на „Ред Бул“, постави пет Гинисови рекорди кога со својот авион леташе низ два тунела во близината на Истанбул. Тој леташе вкупно 2,26 километра низ двата тунела и разви максимална брзина од 245...

(Видео) Ја исфрлиле од авион затоа што била несоодветно облечена – го снимила целиот разговор

Сведоци сме дека има различни луѓе, па видовме девојка која шеташе низ аеродром во бикини, друга која дојде на лет со топ и шорцеви, па ја исфрлија од авионот, но случајот на оваа жена е нешто различно. Имено, една патничка...

Изpeалски авиoни го напaднaа Хaмaс по прoтеcтите: Пет лица се пoвpeдeни

Израелски авиони утрово нападнаа цел на Хамас во Појасот Газа по синоќешните протести на Палестинците долж границата. Во соопштението на израелската армија се наведува дека бомбардирањето е поради пуштањето на запаливи балони од страна на Хамас, што вчера поредизвикаа два...

(Фото) Се ypна авион во Словачка, зaгинaa три лица

Три лица загинаа откако авион се урна во близина на словачкото село Мокри Хај во регионот Трнава. Станува збор за помал авион во кој можат да се сместат четири лица. Информациите за уривањето ги потврди портпаролот на Противпожарната служба и Службата...

Пyкoтници во Кaбул – нaпaднaт вoен авиoн при пoлетувaње

Кој пукаше врз авионот? Групата „ИСИС-К“, локален огранок на глобалната терористичка мрежа може да биде еден од одговорите. Познати се по нападите врз болниците и училиштата за девојчиња, а групата веќе изврши околу 100 напади врз цивилни цели и...

(Фото+Видео) Пo обjaвyвaњeтo нa фoтoгpaфиjaтa oд aвиoнoт cитe гo пocтaвyваaт иcтoтo пpaшaњe – Штo ce cлyчyвa co дeвojкитe вo Aвгaниcтaн?

Фотографијата од внатрешноста на авионот со 600 мигранти од Кабул до Катар го обиколи светот, а повеќето луѓе на социјалните мрежи го поставуваат истото прашање – Каде се жените? Некои од коментари на социјалните мрежи се: -Дали барем една жена успеала...

Се сруши авион на Закинтос додека се обидуваше да изгаси пожар

Противпожарен авион се урна вчера при принудно слетување на грчкиот остров Закинтос. Авионот бил на пат кон местата каде што гореле пожарите. Причината за падот на авионот се уште не е позната, а пилотот поминал без сериозни повреди, соопштија официјални лица,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Зaбopaвeтe вeќe нa лeтните дeнови и високите тeмпepатури – oд вечерва голем пpecвpт на вpeмeто

Денеска во текот на ноќта ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен...
- Advertisement -spot_img