October 27, 2021, 4:34 am

автомобил

Дедо тргнал во посета на внуката – ја погрешил навигацијата и возел 500 километри во погрешен правец, еве каде завршил

Еден дедо сакала да ја види својата внука, но неговата авантура не завршила како што планирал. 92 годишниот маж од германскиот град Бад Херсфелд сакал да ја посети внуката по повод првиот училиштен ден во новото училиште. Пред пат во навигацијата...

(Видео) Еве како изгледа моментот кога гром удира во автомобил

Видеото прикажува застрашувачки момент како гром удира во автомобил. Кога гром удира во дрво, обично се јавува оган, а истото може да се случи и во куќите и некои други згради. Од друга страна, автомобилот делува како Фарадеев кафез и...

(Видео) Автомобилот што го возеше Џејмс Бонд – пронајден по 24 години, еве колку вреди денес

Уникатниот модел на Астон Мартин кој Шон Конери како Џејмс Бонд го возеше во филмот Голдфингер од 1964 година исчезнал пред 24 години и во моментов се наоѓа на Блискиот Исток, во гаражата на досега неименуван колекционер. Информацијата ја објавил...

(Видео) Талибaнците успеаја да стaртуваат автoмобил со пoмoш на калaшникoв

И додека, од една страна, сме сведоци на бројни жртви во Авганистан, на социјалните мрежи се шири се повеќе материјал поврзан со Талибанците и нивната адаптација кон современиот свет. Така светот е преплавен со снимки поврзани со некои нови талибански...

Кој е најпродаваниот автомобил низ земјите во светот, а кој во Македонија?

Секој човек има различни преференции, но веб-страницата „Вижуал капиталист“ направи интересен инфографик за тоа која марка на автомобил е најпродавана во секоја земја од светот, врз основа на податоците од крајот на 2019 година. Се чини дека „шкода“ е најпродавана...

(Видео) Неверојатни способности: Беше блокиран од двете страни, но сепак успеа да излезе од паркингот

Секој што ќе се најде во ситуација кога има многу малку простор да го извади возилото од паркингот, знае колку тоа може да биде фрустрирачко. Затоа ова видео ќе ви даде доза сигурност следниот пат кога ќе се најдете во...

Boopженa пpecтpeлка во Арачиново: Изpeшетено возило поради нapyшени семејни односи, за среќа нема повpeдени

На 16.08.2021 во 23.42 часот во СВР Скопје, Ш.О.(26) од с.Арачиново, пријавил дека околу 22.30 часот во с. Арачиново, додека се движел со неговото патничко возило „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, во кое биле неговата мајка Џ.О.(45) и...

(Видео) Ја вpзaл свojата дeвojка на пoкривoт од автoмoбилoт и вoзел без да ги користи рaцете

Бидејќи ова тоа не било доволно, инфлуенсерот одлучил да не ги користи двете раце додека вози. Сергеј Косенко, руски инфлуенсер, ги оставил вчудоневидени другите возачи и минувачи кои биле присутни на улиците во Москва во моментот кога тој „ја тестира...

(Видео) Каква глупост – краде кола од УФЦ борец среде бел ден

Има многу причини зошто не би требало да се занимавате со криминал, но да крадете од УФЦ борач среде бел ден е едноставно глупост. Американскиот ММА борец Џордан Вилијамс објави снимка од бензинската пумпа на својот Инстаграм профил на која...

Дали знаете која е единственета личност во светот која може да вози нерегистриран автомобил без возачка дозвола?

Возачката дозвола е задолжителен документ за секој кој сака во животот да управува со автомобил или некое друго превозно возило со кој се докажува (или барем треба да е потврда за) способноста за возење на одредени категории возила. Но,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img