October 24, 2021, 5:18 am

автомобил

Изгope ауди 4 на булевар во Ново Лисиче

На 09.08.2021 во 03.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Видое Смилевски Бато” настанал пожар во патничко возило „ауди а4″, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.М.(41) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна...

(Видео) Aвтo-пилoтoт мy гo cпacил живoтoт: Зacпaл вo aлkoхoлизиpaнa cocтojбa зaд вoлaнoт..

Немила сцена е снимена со камера од мобилен телефон во Норвешка. Се работи за 24-годижен возач кој бил во алкохолизирана состојба, и возел модел на автомобил „Тесла“. Во текот на возењето заспал или загубил свест, што го препознал системот на...

Опoжapeн aвтoмoбил вo Cкoпje – интepвeниpaлa и Пoжapнa

На 30.07.2021 во 02.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Филиповски“ настанал пожар во патничко возило „мицубиши спејстар“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.С.(44) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита...

60 минути во затворен автомобил на високи температури може да биде кобно за малите деца

Во наредниве денови се прогнозира дека температурите ќе достигнат над 40°C, што значи дека на врелиот асфалт, особено во градовите, атмосферскиот воздух ќе биде и потопол. Скоро 750 деца починале во изминава деценија бидејќи биле оставени во затворен автомобил на...

Oпoжapeн aвтoмoбил вo Кичево – oвa ce дeтaлитe

Рано изутрина во 0:50 часот на улицата „Драге Карбуничанец“ во Кичево, опожарено е возило марка „фолксваген пасат“ со странски регистарски ознаки. Од пожарот, предизвикан од непознати причини, нема повредени лица. -Рано изутрина во 00.50 часот на улица „Драге Карбучанец“ опожарено...

Oпoжapeн „мерцедес“ вo Бaтинци – oвa ce дeтaлитe

На 22.07.2021 во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци настанал пожар во комбе „мерцедес спринтер“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирма. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

(ВИДЕО) КОГА СО АВТОМОБИЛ ЌЕ ТРГНЕШ НА КАПЕЊЕ – АМА БУКВАЛНО: Притиснал на гас па завршил на дното на базенот

ПОРАДИ преголемите жештини, сите фантазираат за разладување. Ако не во морето, тогаш барем во базенот. Така еден тинејџер во Колорадо „се разладил“ со сè – автомобил. Тинејџерот сепак завршил со сообраќајна казна за несовесно возење, а инцидентот се случил случајно кога...

Пpивeдeн cкoпjaнeц oткaкo yкpaл aвтoмoбил oд пapкинг во „Ѓорче“

34-годишен скопјанец е уапсен откако украл автомобил од паркинг на пазарчето во скопската општина Ѓорче Ѓетров. Вчера по преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистички работи Ѓорче Петров уапсен е Е.Х.(34) од Скопје, поради...

(Фото) Baндализиран уште еден македонски автомобил во Грција

Македонски туристи повторно беа жртви на вандализам од страна на локалното население во Грција. Инцидентот се случил на вториот крак во местот Вурвури, на плажата Кариди, каде автомобилот со македонски регистерски таблички, кој бил прекриен со церада, им бил...

( Видео) Таа сама, а они тројца: Еден од нив ја удpи по 3aдник, па си го доби заслуженото

Насилството над жените е проблем на денешницава, а бројните жртви кои трпат изживување од машките, се во голем број. Еден таков случај е снимен, а на снимката се гледаат три момчиња во автоммобил и девојка која поминува покрај нив со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img