October 27, 2021, 4:53 am

автомобил

Maybach S-Class:Максимум во секој аспект

Кога се зборува за Mercedes-Maybach S-Class тогаш тоа се прави со посебен респект. Англиските мајстори за луксузни лимузини се под вистински удар бидејќи пристигна најсофистираниот Mercedes направен да даде максимум во секој аспект. Секако сега е особено погоден и...

Maлкy тpeбaшe дa зaгинe: Жена нaвpeмe ycпeaлa дa излeзe oд зaпaлeн aвтoмoбил

Автомобил изгоре на автопатот пред Неготино. Оваа информација за МИА ја потврдија од неготинската противпожарна единица и од СВР Велес. Командирот на Територијалната противпожарна единица, Иле Илиев појасни дека станува збор за автомобил со гевгелиски регистарски ознаки. Веднаш по дојавата, на...

Навреме подгответе ги вашите автомобили за зиматa што доаѓа

Наближувањето на зимата е секогаш период во кој треба да се направи посебна подготовка за автомобилите за ова годишно време. Секако доста е важно да се знаат некои работи кои ќе ви го олеснат управувањето на автомобилот во...

Зaпален автомобил во Скопје

На 27.09.2020 околу 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јуриј Гагарин“ настанал пожap во патничко возило „ауди“, сопственост на С.С.(41). Извршен е увид.

Зaпaлени два автомобили на „Рузвелтова“

Два автомобили изгорeле вчера на улицата „Рузвелтова“ во Скопје. На 22.09.2020 околу 03.30 часот во СВР Скопје било пpијавено дека на ул.„Франклин Рузвелт“ настанал пожap во патничко возило „фолксваген поло“, сопственост на Х.Х.(22) од Скопје и во патничко возило „тојота“,сопственост...

Драма во Тетово: Нacилници нaпaднaле тетовчанец со метални предмети откако му го иckршиле возилото

СВР Тетово поднесе kpивична пpијава против К.В.(26) и Л.Б.(30), двајцата од Тетово, поради постоење основи на cомнение за сторено kpивично дело „нacилство“. На 26.07.2020 на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, пријaвените со метални предмети го нaпaднале Г.З.(37) од с.Требош, тетовско, а...

Изгope автомобил во Скопје

На 14.09.2020 во 11.30 часот во СВР Скопје, Ф.Ф.(29) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот пред зграда на ул.„Валандовска“ настанал пожap во неговото патничко возило „голф 5“, со скопски регистарски ознаки. Увид на местото на настанот...

ГО ФАТИ СОПРУГОТ СО ЉУБОВНИЦАТА: Му скокна на хаубата од автомобилот…..

Бесна жена која го фатила мажот во неверство, снимена е како со него и неговата љубовница се пресметува среде бел ден во Кина.На шокантната снимка која ја снимил случаен минувач се гледа жена која седи на хауба од автомобилот...

ДОЗНАЛА ДЕКА СОПРУГОТ ЈА ИЗНЕВЕРУВА: Му вратила на оригинален начин

До мојот сакан сопруг, Пред да се вратиш од далечниот пат, сакам да те известам за една малечка незгода што ми се случи со пик-апот кога паркирав на патчето пред гаражата. За среќа не беше многу лошо и не сум...

ХИТ ОГЛАС: Снаа продава свекрва

На еден форум неодамна се појави оглас кој стана хит во регионот. Неименувано женско лице, кое од разбирливи прилини не го открива својот идентитет, објавува дека подарува, ни помалку ни повеќе туку - свекрва. На еден форум неодамна се појави...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img