November 28, 2021, 6:58 pm

аганистан

Нови нeмиpи во Авганистан: Три екcплoзии во кои зaгинaa најмaлку три лица, а 20 се пoврeдени

Најмалку три лица загинаа, а 20 се повредени во серија од три експлозии, чија цел биле талибански возила во главниот град на провинцијата Нангархар, во источниот дел на Авганистан. Засега никој не преземал одговорноста за денешниот напад во Џалалабад, но...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Шпионcka афepa во САД: Откриен таен советски агент испратен да го поткопа економскиот систем на земјата

Американските републикански сенатори открија таен „советски агент“ испратен во САД во 1991 година со намера да го поткопа тамошниот...
- Advertisement -spot_img