September 27, 2021, 11:43 am

агресивно однесување

Дpaмa вo Гpaдcкa бoлницa: Пpиjaвилa дeкa билa нaпaднaтa oд нeкoлкy лицa, a пoтoa aгpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци – жeнaтa e пpивeдeнa

На 21.07.2021 околу 05.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје ја привеле Ј.Р.(37) од Свети Николе, бидејќи во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ го нарушила јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициските службеници...

Пpивeдeнa жeнa вo Карпош – агpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници лишиле од слобода една жена бидејќи се однесувала агресивно кон нив додека извршувале службени дејствија. На 07.05.2021 во 20.25 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош била приведена В.К.(44)...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Турција гo вклyчи цpвeниoт aлapм: Издaдeнo пpeдyпpeдyвaњe зa цyнaми пo cилнитe зeмjoтpecи штo гo зaфaтиja Kpит

Турција издаде предупредување за цунами по силниот земјотрес што денеска го погоди грчкиот остров Крит, јавуваат турските медиуми. Властите во...
- Advertisement -spot_img