November 30, 2021, 10:36 pm

азотна киселина

(Фото+Видео) Eкcплoзиja нa бpoд штo пpeвeзyвaл 25 тoни aзoтнa киceлинa

Танкерот „Ex-Press Pearl“, кој патувал од Индија до Шри Ланка, се потресе од експлозија рано утрово. Брод со 25 тони азотна киселина се запали во близина на пристаништето Коломбо. Објава на Твитер може да погледнете ТУКА. Шри Ланка распореди поморски авиони и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Тинејџер yби тројца ученици во Мичиген

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд,...
- Advertisement -spot_img