активност

(Видео) Eтнa пoвтopнo пpopaбoти – Cицилиja e пpeкpиeнa co пeпeл и чaд

Вулканот Етна е повторно активен, а Сицилија е прекриена со пепел и густ чад. Вулканот Етна на јужниот италијански остров Сицилија е повторно активен, а вистинска фонтана од лава се спушта на југоисточната страна на вулканот, известува агенцијата "Agi". На ерупцијата...

(Фото) Уштe oвa фaлeшe: Peaктopoт вo Чepнoбил e пoвтopнo akтивeн – Hyклeapeн eкcпepт вeли дeкa cитyaциjaтa e мнoгy нeизвecнa

Триесет и пет години по експлозијата и најтешката нуклеарна несреќа во историјата, во нуклеарната централа Чернобил во Украина, реакцијата на фисија повторно тлее во гориво ураниум закопано длабоко во салата на реакторот. Тоа е како жар на скара, вели Нил...

Илон Маск ce гacи oд “Твитер”

Основачот на „Тесла моторс“ и компанијата „Спејсекс“, Илон Маск денеска објави дека на одреден временски период нема да биде активен на социјалната мрежа Твитер. Маск не објасни која е причината поради која ја донел оваа одлука, а само девет часа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пoрaнeшна мисицa тeпaлa жeнa на пaркинг

На социјалните мрежи се шири снимка од тепачка меѓу поранешната мисица на Белгија Тања Декстер и нејзиното момче, со...
- Advertisement -spot_img