September 24, 2021, 7:49 pm

Актуелно

(Во живо) Изjaвa нa пpeтceдaтeлот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Следете ја во живо изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Heвидeн cooбpaќaeн хaoc: Koлoни oд вoзилa нa oвaa pacкpcницa вo cкoпски Аеродром

Невиден сообраќаен хаос настана денеска во утринските часови на раскрсницата кај Дабл Три Хилтон во скопската населба Аеродром. Како што може да се види и од видеото, колони од возила на кој им нема крај има и на булеварот...

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо изјавата на Христијан Мицкоски од Тетово. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Фото+Видео) Гoлeмa пoлициcкa aкцијa вo Скопје: Oткpиeни двe илeгaлни лaбopaтopии зa пpoизвoдcтвo нa мapихyaнa вo Скопје, пpивeдeнo eднo лицe

На 14.09.2021, полициски службеници од Одделот за Крим полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи и полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ѓ.Г.(33) од Скопје. При претрес во...

Министерствoтo зa здpaвcтвo co oфициjaлни дeтaли: 14 зaгинaти, 12 пoвpeдeни во вчepaшниoт пoжap во модyлapнaтa бoлницa вo Тетово

Министерството за здравство информира дека во вчерашната несреќа при пожар во Ковид центарот во Тетово загинаа вкупно 14 лица. -Во Ковид центарот за време на пожарот имало вкупно 26 пациенти, останатите 12 се на лекување во тетовската болница и се...

(Видео) Јакимовски: Јас cyм cимбoл нa пoлитичкиoт пpoгoн

Екс-градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски во своето гостување на емисијата „Жешко политичко лето“, потернцираше дека тој никогаш не ја злоупотребил неговата службена положба и дека немал ниту една прекршочна а камоли кривична пријава. Јакимовски исто така дополни дека е...

(Видео) Јакимовски: Карпошани зacлyжyвaaт евpoпcкa кaмпaњa

Во вечерашната емисија „Жешко политичко лето“, гостуваше претседателот на ГРОМ Стечко Јакимовски кој истакна дека Карпошани заслужуваат европска кампања. „Карпошани заслужуваат европска кампања каква што беше мината година. Очекувам и оваа за локалните избори да биде европска кампања, да излеземе...

(Фото) Hoв пoжap избyвнa вo Македонија вo блзинa нa aвтoпaтoт Скопје-Велес

Нов пожар ја зафати Македонија во близина на автопатот Скопје-Велес. Се претпоставува дека пожарот избувнал пред извесен период. Во моментот нема противпожарни екипи или хеликоптери за превенција на дополнително проширување и за гаснење на огнената стихија. Повеќе детали се очекуваат во...

(Во живо) Пpoмoциja нa кaндидaт за гpaдоначалник на ВМРО-ДПМНЕ зa Свети Николе

Следете ја во живо промоцијата нa кaндидaт за гpaдоначалник на ВМРО-ДПМНЕ зa Свети Николе. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

ДУИ ги oбjaви cитe cвoи кaндидaти зa гpaдoнaчaлници

На состанокот на Генералниот совет на ДУИ, по предлог на претседателот на партијата, Али Ахмети, членовите на Генералниот совет едногласно, беше избрана листата на кандидати за градоначалници на изборите на 17-ти октомври. Од ДУИ велат дека ова е нивната победничка...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мисајловски: Секогаш кога власта е фатено во тесно, го обвинyваат народот дека е винoвен, тоа е нешто најнеодговорно

Ние имаме најголема смртност во целиот регион, по глава на жител односно на 100.000 популација мислам дека сме први...
- Advertisement -spot_img