алармантно

Cocтojбaтa на Koвид-19 во Балканот и Европа aлapмaнтнa: Hoвo зaклyчyвaњe нa дpжaви, cитyaциjaтa ce пoзaгpижyвaчкa..

Третиот бран на пандемија на коронавирусо ги погодува европските земји, од кои повеќето одлучуваат за нови мерки или ги продолжуваат старите. Поради ширењето на нови видови на вирус и недостаток на вакцини, европските земји се обидуваат да го забават...

“Итнo дa ce peaгиpa, cocтojбaтa co здpaвjeтo e aлapмaнтa”

Навистина е алармантна ситуацијата на ова бебе од Делчево, кое му се потребни итни средства за неговото здравје. Во продолжение текстот на Фејсбук: - ВЕ ЗАМОЛУВАМ ИТНО ДА СЕ РЕАГИРА, СОСТОЈБАТА СО ЗДРАВЈЕТО НА БЕБЕТО Е АЛАРМАНТНА! На нивната сметка...

ЕУ: Cocтojбaтa co мигpaнтитe вo БиХ e aлapмaнтнa

Европските официјални лица оценија дека состојбата со мигрантите во БиХ е алармантна и ги повикаа властите да ги заборават политичките расправии и повторно да ги отворат центрите во Бира и Циљуга во близина на Тузла. Во заедничката изјава, потпишана од...
- Advertisement -

Latest News

Xоспитализирани 20 ковид пациенти во последното деноноќие, 806 лица се лекуваат од ковид-19 во болниците во Македонија

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град...
- Advertisement -