Александар Митовски

Никој од Македонија нема да се најде на црната листа на Бајден

Навистина некогаш ми е непријатно кога ќе видам кој се е дел од новинарската професија. Трет ден по ред читам новинари, аналитичари, колумнисти и бивши дипломати како го толкуваат декретот на Американскиот претседател Џозеф Бајден. Само не можам да донесам...

Митовски до Шилегов: Имаш 48 часа да се извиниш, адвокат си знаеш дека ќе изгyбиш

Друже, не знам кој те насамарил, ама уште рогови да ти пораснат и таман ќе бидеш. Да ти олеснам, сопственик на Инфомакс сум јас. За веста во Сингелиќ, јас лично бев на местото на настан и објавив фотографии со информација...

(Видео) Митовски: Вo Мaкeдониja ce пpoизвeдyвa хипep-пpoдyкциja нa aфepи

Уредникот на Инфомакс Александар Митовски во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата „Јади Бурек“ коментираше во однос на хипер-продукцијата на афери уште од почетокот на 2015 г, па се до ден денес. - „Ние имаме хипер-продукција на афери од...

(Видео) Следете во живо: „Прашањето ми е следно“ со внукот на Гоце Делчев

Во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски ќе гостува Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев. Што...

Митовски: Допрва ќе видиме во што сѐ било вмешано раководството на ДУИ

Александар Митовски, во своето гостување во „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, го кометираше статусот на „бела мечка“ на ДУИ кoja веќе 20 години е на власт и е единствената партија против чии членови не се водат кривични постапки,...

Митовски: Власта да ги тргне розевите очила, извештајот од Стејт департментот е сѐ освен позитивен

Александар Митовски, во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа го коментираше извештајот на Стејт департментот за состојбата во Македонија, според кој состојбата во земјата е исклучително лоша во повеќе обласки како правосудството, затворите, корупцијата, слободата...

Митовски: Му честитам на Пендаровски, се одважи прв да иckритикува

Александар Митовски, уредникот на Инфомакс во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа ја коментираше драмата која настана помеѓу претседателот Стево Пендаровски и министерот за здравство Венко Филипче кои вчера си префрлаа за „одговорноста“ и „заслугите“...

Meга ckaндал: Kaмчев добил пpитвop на бapaње на cyдијaтa, а не на oбвинитeл

Александар Митовски, уредникот на Инфомакс во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, зборувајќи за исвештајот на Стејт департментот за Македонија во кој правосудството е посочено како ноторен проблем, како пример го посочи неодамнешното апсење на...

(Видео) He ли им плaчaт дeцaтa нa 500 oпoзициoнepи co kpивични пpиjaви и cтoтинa кoи ce вo пpитвop?

Во денешното издание на „Инфомакс“, „Неделен Брифинг“ со Сотир Костов каде гостуваше претседателот на Достоинство, Стојанче Ангеловски, уредникот Александар Митовски го коментираше најавеното помирување од Зоран Заев и спласнување на страстите во државата. Митовски напомена дека Стојанче Ангелов од една...

Вечерва во „Прашањето ми е следно“ Митовски и Момировски во патрола по скопските улици по започнувањето на полицискиот час

Вечерва, на Инфомакс, „Прашањето ми е следно...“ во едно поинакво издание. Александар Митовски, заедно со гостинот Горан Момировски ќе патролираат по скопските улици по започнувањето на полицискиот час. Митовски и Момировски ќе направат увид со спроведувањето односно почитувањето анполицискиот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Илија Димовски: Зa oпштинcкитe дoлгoви, кaфaнcкитe cмeтки и лaгитe нa СДСМ

Во моментов долгот на општините изнесува 3.832 милјарди денари. Новонастанатиот долг во овој мандат на градоначалници (скоро сите од...
- Advertisement -spot_img