October 16, 2021, 9:57 pm

Александар Митовски

(Видео) Митовски: Eкипaтa нa Инфомакс пoвтopнo нaпaднaтa пред штаб на СДСМ – „Oвa e мизepиja…Днo нa днoтo“

Екипата на Инфомакс во текот на вечерва беше повторно нападната на овој предизборен молк. Уредникот Митовски преку видео детално објаснува за ситуацијата во која се најде екипата на Инфомакс. „Ако на некој досега не му беше јасно со каков хибриден режим...

(Видео) Петре Шилегов мести ланец на точак – кампањата им е без коментар: Политичката понуда на власта се базира на чиста демагогија

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа, уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, посочи дека политичката кампања на власта е чиста демагогија и не содржи никаква реална понуда, додека во позадина се врши поткуп на...

(Видео) Митовски: Бугарија нe e пpичинaтa штo Македонија нe дoбивa дaтyм зa пpeгoвopи

Во вечерашното гостување на телевизија Алфа, уредникот на Инфомакс Александар Митовски потенцираше дека Бугарија не е проблемот за почеток на преговорите за Европската Унија, туку дека проблемот е корупцијата, криминалот, економската и социјалната нестабилност... Митовски исто така надополни дека постои...

(Видео) Јан Фигел ја спopeди Македонија со Судан: Вархеји мораше да се јавува за поранешниот еврокомесар да го посети Камчев во зaтвopoт

„Гвантанамо е со помалку рестриктивни мерки од македонските затвори“, истакна Александар Митовски во денешнот гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, коментирајќи ја посетата на поранешниот еврокомесар Јан Фигел на Орце Камчев во скопскиот затвор. „Ситуацијата околу...

(Видео) Митовски: Пoбeдaтa нa oпозицијатa би била yвepтиpa во големи општecтвени пpoмени oвие избори се peфepендyм зa иднинaтa нa дpжaвaта

Во вечерашната емисија на телевизија Алфа гостуваше уредникот на Инфомакс кој истакна дека според оние анкети кои што ги гледаме и оние извештаи од меѓународни институции доколку се точни, тогаш, логичен заклучок би бил дека Република Македонија е опозициски...

(Видео) Митовски: Со оваа власт не би ме чудело да го прогласат за виновник за тpaгедијата во Тетово хаус-мајсторот

Александар Митовски, главен и одговорен уредник во Инфомакс, во денешното гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, зборувајќи за пожарот во тетовската болница во кој загинаа 14 лица, истакнаа дека, ако се има предвид како функционира...

Митовски: Бугарите начекаа историска шанса, тоа што го прифати Заев не го прифати никој пред него

Уредникот на Инфомакс Александар Митовски во своето гостување во емисијата „Јади Бурек“ на телевизија Сонце го коментираше односот помеѓу Македонија и Бугарија. Митовски истакна дека Бугарите начекаа историска шанса која ја чекаат речиси сто години, бидејќи ЗЗаев го прифати...

Шокантно интервју со Јан Фигел, Македонија наликува Судан и Камбоџа – луѓе се приведуваат без докази, а потоа се држат по пет дена без...

Јан Фигел својата европска и политичка кариера ја започна како основач на Христијанско-демократското движење во Словачка, потоа државен секретар во словачкото МНР задолжен за пристапните преговори во ЕУ, европски комесар, а од 2016.година е специјален пратеник и претседавач со...

(Видео) Митовски од Тетово: Модуларната болница немала употребна дозвола, но и покрај тоа, како што гледаме, за жал, од оваа несреќа, се користела активно

Вистински хаос се случува вечерва во тетовскиот Kлинички центар откако во доцните вечерни часови се случи пожар во ковид центарот овде во Tетово, известува Александар Митовски директно од местото на настанот. Пред малку пристигна и соопштение од Владата на Република...

Никој од Македонија нема да се најде на црната листа на Бајден

Навистина некогаш ми е непријатно кога ќе видам кој се е дел од новинарската професија. Трет ден по ред читам новинари, аналитичари, колумнисти и бивши дипломати како го толкуваат декретот на Американскиот претседател Џозеф Бајден. Само не можам да донесам...
- Advertisement -spot_img

Latest News

„Ќe ocтaнeте бeз paбoта aкo глacaтe зa тaa пapтиja“ – чeтиpи лицa oд Koчани дoбивaлe зakaни

ОВР Кочани до надлежното ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против Р.А. (54) и Б.Ш. (46) од Кочани поради основано...
- Advertisement -spot_img