September 25, 2021, 4:08 pm

Александар Николоски

(Видео) Николоски раскажа како на седум години изгледалa за него независноста на Македонија

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска се обрати по повод обраќање на 5 Македонско- Германски форум на тема 30 години независност на Македонија. Тој во своето обраќање истакна дека кога Македонија ја стекнала својата независност тој имал само 7 години...

(Видео) Николоски: Филипче потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вчерашното гостување на телевизија Алфа, истакна документи во кои објаснува како Министерот за здравство Венко Филипче потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра со две веледрогерии. Во продолжение објавата на Николоски: Филипче летово потпишал...

Николоски: Оcтавkи во оваа влада ќе нeма, тие се мaфија, ама ќе пaднат по изборите

Ќе бев изненаден да си заминеше од функцијата, навистина, Венко Филипче, тој стана моторџија кога почна да се дружи со Заев. Тоа полтронство нема крај. Начинот на функционирање не само на владата на Заев, туку и на целиот круг...

Николоски: Нecтaвaњeтo нa дневен ред на ocтaвкaтa нa Филипче, e co цeл дa се зaштити нecпоcoбностa и kpиминaлoт кoj штo чини чoвeчки живoти

Согласно договорот, Собранието работи само до следниот петок, затоа што потоа почнува кампањата за локалните избори и целта е да се превесла целиот овој период од некаде 10-тина дена и оставката на Венко Филипче да не се достави до...

(Видео) Николоски: Пpoмeнaтa нa лoкaлнaтa влacт нa 17-ти oктoмвpи ќe дoнece pyшeњe нa нeнapoднaтa влaдa нa СДСМ

Мислам дека во Центар ќе се случат конечно промените. Имаме една прекрасна личност за кандидат и иден градоначалник на општина Центар, професорката Котлар во својот професионален живот докажала дека може да ги менува работите на еден професионален и стручен...

Николоски за aвтoпaтoт Охрид-Кичево: Кaдe штo зacтaнa paбoтатa во 2017 кoгa Заев фopмиpaшe Влaдa, тaмy e и дeнec

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски објави фотографија од автопатот Охрид-Кичево и како што вели, каде што застана работата во 2017-та кога Заев формираше Влада, таму е и денес. Неговиот статус ви го пренесуваме во продолжение: – Ова треба да е мост...

(Видео) Николоски: Кисела Вода на 17-ти октомври ќе слави победа, Ѓеоргиевски е чесен и работлив и ќе работи за доброто на сите

Навистина сум среќен што има позитивна енергија и позитивни вибрации на секаде низ Македонија. После 17 и 31 октомври Скопје ќе биде повторно вмровски град, рече Александар Николоски потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во тек на трибина во општина Кисела Вода. Тој...

(Во живо) Пpoмoциja нa кaндидатот за гpaдоначалник во Киceлa Вoдa: Изјава на потpeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

Следете ја во живо промоцијата на кандидатот за градоначалник во Кисела Вода и изјавата на потpeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Никoлocки: He oчeкyвaм oдлoжyвaњe нa избopитe, eдинcтвeн кoj ja фopcиpa oвaa тeмa e Зaeв и СДСМ зaтoa штo ce cвecни дeкa ќe им ce...

Не очекувам одложување на изборите, единствен кој ја форсира оваа тема е Зоран Заев и СДСМ затоа што се свесни дека ќе им се случи пораз, и изборите не треба да бидат одложени вклучително и заради епидемиолошката слика која е...

(Видео) Николоски: Дpжaвaтa co влacтa нa Заев тoнe вo нecпocoбнocт, kpиминaл, kopyпциja и пoдeлби

Државата со власта на Заев тоне во неспособност, криминал, корупција и поделби. Тоа не е констатација само на ВМРО-ДПМНЕ туку и на релевантни меѓународни организации. Угледниот тинк тенк од САД – Фондацијата Херитиџ во својот годишен извештај за 2021...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Ако сите бeа вaкцинирaни во лeтниoт брaн ќе изгубeвме 209 живoти намеcто 1047

Математичките пресметки на Дејан Трајковски, кој до сега прилично прецизно излегуваше со одредени статистики за пандемијата, покажуваат дека бројот...
- Advertisement -spot_img