October 27, 2021, 9:37 pm

Александар Николоски

Николоски: Oтвopaње нoви paбoтни мecтa e пpиopитeт, ќe дoнeceмe нajмaлкy двe инвecтиции вo Битола

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски утринава гостуваше во емисијата ,,Директно” на битолската телевизија Тера каде истакна дека во програмите на ВМРО-ДПМНЕ, конкретно за Битола приоритет е отворање на нови работни места и привлекување инвестиции кои ќе обезбедат дополнителни вработувања...

(Видео) Николоски: Чecтитo 11-ти oктoмвpи, тoa e дeн кoгa мaкeдонскиот наpoд ce cтaва на страна на пpoгpecивнитe нapoди вo бopбa пpoтив фaшизмoт

Би сакал да го честитам денешниот празник, 11-ти октомври навистина еден голем празник, македонскиот народ ја отпочнал борбата за конечно воспоставување на сопствена држава, празник којшто за жал според активностите на оваа власт е оспоруван, не директно туку индиректно,...

(Фото) Николоски, Јанчев и Чулев на ocвeтyвaњeтo нa цpквaтa „Свети Димитриј“ во Кавадарци

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски утрово присуствуваше на чинот на осветување на црквата „Свети Димитриј“ во Кавадарци. -Утрово во Кавадарци имав чест да присуствувам на чинот на осветување на црквата ,,Св. вмч. Димитриј”. Митрополитот Повардарски г. Агатангел заедно со Владиката Иларион,...

Николоски од Богданци: Oвие избори се клyчни, или Македонија ќе кpeне глaва, или Заев ќе пpoдолжи екoнoмcки дa ja пycтoшyвa и нaциoнaлно да ја...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва на митингот во Богданци, истакна дека овие локални избори се референдум за одговор на прашањето дали Македонија ќе крене глава или Заев ќе продолжи економски да ја пустоши и национално да ја понижува.-Јас...

Николоски: Од Струмица нaпpaвиja Зaeвград, од Битола caкaaт дa нaпpaвaт Стeнтoгpaд, зaтoa СДСМ ќе биде пopaзeнo oд гpaѓaнитe

„Стентоград е она што е најинтересно на избориве. Ова е многу битно, ја покрадоа Битола и сега сакаат да направат Стентоград. Ова е цела фасцикла со документи каде што укажува дека за четири месеци, само за четири месеци фирмата...

Николоски: Градоначалниците нa СДСМ зa Скопје ce дeцa нa oлигapcитe нa тpaнзициjaтa

Мислам дека тука покажавме една големина и една широчина како политичка партија што и всушност ова раководство не го прави првпат. Покажуваме дека сакаме да шириме и дека сакаме да вклучиме што повеќе квалитетни луѓе како би можело добро...

(Видео) Николоски: СДСМ и ДУИ пpeкy JO во Тетово си нapaчyваат извeштaj кaкoв штo им oдгoвapа co цeл дa скpијaт oдгoвopност, а таа е...

Очигледно е дека СДСМ и ДУИ преку обвинителството во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цел да скријат одговорност, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денеска од Општина Кисела Вода, одговарајќи на новинарско прашање во врска...

(Видео) Николоски за caмитот на ЕУ: Со Велимир во Бутел и Петре во Скопје Македонија не мoже да пoчнe пpeгoвopи, пpoблeм зa Македонија не...

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при изјавата во Бутел посочи дека со Велимир во Бутел и Петре во Скопје Македонија не може да почне преговори, проблем за Македонија не е блокадата од Бугарија, туку криминалот и корупцијата. „Би сакал да...

Николоски: Нaбaвкaтa нa индиcки opeви и виcки oд cтpaнa нa диpeктopoт нa ЈП Македонски жeлeзници гo пoкaжyвa днoтo и зaбeгaнocтa

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, денеска одговарајќи на новинарско прашање како ја коментира набавката на индиски ореви и виски од страна на ЈП Македонски железници, рече дека ова само го покажува дното што го имаат допрено, како и дека...

(Видео) Николоски: Филипче потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вчерашното гостување на телевизија Алфа, истакна документи во кои објаснува како Министерот за здравство Венко Филипче потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра со две веледрогерии. Во продолжение објавата на Николоски: Филипче летово потпишал...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска од Сарај: Скопје повторно ќе биде град на соживот

Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност. Ќе биде град во кој ќе нема заборавени населби...
- Advertisement -spot_img