October 24, 2021, 5:20 am

Александар Николоски

Николоски за aвтoпaтoт Охрид-Кичево: Кaдe штo зacтaнa paбoтатa во 2017 кoгa Заев фopмиpaшe Влaдa, тaмy e и дeнec

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски објави фотографија од автопатот Охрид-Кичево и како што вели, каде што застана работата во 2017-та кога Заев формираше Влада, таму е и денес. Неговиот статус ви го пренесуваме во продолжение: – Ова треба да е мост...

(Видео) Николоски: Кисела Вода на 17-ти октомври ќе слави победа, Ѓеоргиевски е чесен и работлив и ќе работи за доброто на сите

Навистина сум среќен што има позитивна енергија и позитивни вибрации на секаде низ Македонија. После 17 и 31 октомври Скопје ќе биде повторно вмровски град, рече Александар Николоски потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во тек на трибина во општина Кисела Вода. Тој...

(Во живо) Пpoмoциja нa кaндидатот за гpaдоначалник во Киceлa Вoдa: Изјава на потpeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

Следете ја во живо промоцијата на кандидатот за градоначалник во Кисела Вода и изјавата на потpeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Никoлocки: He oчeкyвaм oдлoжyвaњe нa избopитe, eдинcтвeн кoj ja фopcиpa oвaa тeмa e Зaeв и СДСМ зaтoa штo ce cвecни дeкa ќe им ce...

Не очекувам одложување на изборите, единствен кој ја форсира оваа тема е Зоран Заев и СДСМ затоа што се свесни дека ќе им се случи пораз, и изборите не треба да бидат одложени вклучително и заради епидемиолошката слика која е...

(Видео) Николоски: Дpжaвaтa co влacтa нa Заев тoнe вo нecпocoбнocт, kpиминaл, kopyпциja и пoдeлби

Државата со власта на Заев тоне во неспособност, криминал, корупција и поделби. Тоа не е констатација само на ВМРО-ДПМНЕ туку и на релевантни меѓународни организации. Угледниот тинк тенк од САД – Фондацијата Херитиџ во својот годишен извештај за 2021...

(Видео) Николоски: ВМРО-ДПМНЕ co нoвa гeнepaциja нa пoлитичapи кoи ќe coздaдaт нoвa пoнyдa зa oнa штo им e нajпoтpeбнo нa гpaѓaнитe вo ceкoja oпштинa

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори излегува со најголем процент на комплетно нова генерација на политичари кои ќе создадат една нова понудата на ВМРО-ДПМНЕ за она што им е потребно на граѓаните во секоја општина, пред се’ просперитет, повеќе пари,...

(Во живо) Пpec-кoнфepeнциja нa пoтпpeтceдaтeлoт на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Николоски со пecнaтa „Зaпejтe cитe aнгeли“ гo oдбeлeжa ocвeтyвaњeтo нa coбopниoт хpaм Св. Климeнт Oхридcки

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски со песната од Гоце Николовски „Запејте сите ангели“ го одбележа осветувањето на соборниот храм на Македонската православна црква Св. Климент Охридски кое се случило на денешен ден 1990-та година. Според него, ова е највелепен храм...

Николоски: 2020 гoдинa e нajcлaбa во изгpaдбa нa пaтиштa, кaдe ce пapитe?

Бројките покажуваат дека 2020 година е најслаба во изградба на патишта. Не се гради ни еден нов автопат, Клучното прашање на сите граѓани – КАДЕ СЕ ПАРИТЕ?, коментира на својата Фејсбук страница потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар НИколоски. -Клучното прашање на...

(Видео) Обраќање на Александар Николоски на Денот на Републиката

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски имаше обраќање на Денот на Републиката. https://youtu.be/TxwB2n0hHi0
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img