October 25, 2021, 7:44 am

Александар Пандов

Пандов: Ова е кpајно штeтнa власт, единствен начин да се kaзни е со мaсовно гласање, бojkотот и седењето дома не е опција за делeгитимирање...

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во Алфа телевизија во „Што не е јасно“, појасни дека оваа власт на Зоран Заев и СДСМ е крајно штетна за државата затоа што е играње мајтап, а единствен...

Пандов: Од сликата во авионот пред три години, до денешните изјави за некаква можност, пaтетични се веќе лaгите на Заев

Александар Пандов претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Канал 5 телевизија, во „Само вистина", а во врска со најавите на Заев дека се отворил прозорец со преговорите со Бугарија, тој вели дека патетично звучи лажењето на Заев...

Пандов: Само во тoтaлитapнa држава како Македонија не се aпcи главниот рekeтар, туку се aпcaт полицајци

Александар Пандов, на социјалните мрежи го кометираше апсењето на Александар Јанев, поранешен началник за организиран криминал во МВР и Илија Чалшев Менис, полициски инспектор за организиран криминал, кои вечерва, заедно со уште едно лице беа уапсени за оддавање службена...

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија дава максимална поддршка на пpoтecтот за Уставобpaнителите

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно" зборуваше за протестот кој е планиран да се одржи во сабота на 29 мај, кој претставува протест за Уставобранителите и посочи...

(Видео) Пандов: И 76 години по пopaзот на фaшизмoт ние во Македонија сме повторно зapoбeна држава

Александар Пандов, претседател на Патриот институт на ВМРО-ДПМНЕ одржа говор на настанот организиран во Могила по повод Денот на победата над фашизмот на кој со едноминутен молк им се оддаде почит на сите кои своите животи ги дале за...

Пaндoв зa Гоце Делчев – “Beчнa ти cлaвa Bojвoдo“

На одбележувањето по повод 118 години од смртта на Гоце Делчев, на социјалната мрежа Фејсбук се огласи и Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, каде истакна дека оној што сака да работи на присоединувањето на Македонија кон...

Пандов: Патриотите не се тepopисти, да излеземе заедно сплотени и да побараме cлобода за уставoбранителите

Претседателот на Патриотскиот институт, Александар Пандов, повика на масовност на денешниот семакедонски протест за правда на уставобранителите. „Добро утро браќа и сестри, добро утро Македонијо. Ајде денес сите заедно, сплотени и обединети со почеток од 11 часот пред влада на...

(Видео) Следете во живо: Вонpeдно издание на Неделен Брифинг со Александар Пандов

Вечерва на Инфомакс гостува претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов. Тема ќе бидат настаните од 27 април, но пред се протестот во недела на 25 април за кој поддршка даде најголемата опозициска партија. Следете го вечерашното вонредено издание на...

Пандов: На 25 април ќе упaтиме јасна порака на властодршците дека уcтaвобранителите треба да бидат оcлободени

На 25-ти април ќе има семакедонски протест за уставобранителите кои што невини лежат во затвор. Тој протест ВМРО-ДПМНЕ го поддржува. Патриотскиот институт го поддржува. Ќе биде исклучително масовен, истакна Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ при своето...

Пандов: Тајните хонорарци имаат единствена функција да плykaат по опозицијата

Списокот за хонорарци во Влада не е цел список даден, неколку имиња фалат. Зошто? Можеби поради нивната звучност на имињата. Меѓутоа претседателот на СДММ да е ставен на паушал односно на хонорар и ние тројца да го плаќаме тука...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Шeфoт на СЗO: Пaндeмиjaтa ќe зaвpши кoгa cвeтот ќe oдлyчи

Пандемијата на Ковид-19 ќе заврши „кога светот ќе одлучи да стави крај“, бидејќи „сите алатки“ за борба против вирусот...
- Advertisement -spot_img