September 24, 2021, 6:41 pm

АМСМ

Oд yтpe цeлocнo зaтвopeн cooбpaќajoт нa дeлницaтa пoмeѓy клyчкитe Штип-Запад и Штип-Југ

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) информира дека од утре целосно ќе биде затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ. Сообраќајот ќе биде пренасочен на веќе постоечкиот Регионален пат кој минува низ Штип преку Ново Село до клучка Штип-југ. Според...

Eвe кoлкy ce чeкa нa гpaничниoт пpeмин Бoгoродица

На граничниот премин Богородица за излез од државата се чека од 20 до 30 минути. На останатите гранични премини, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира Автомосојузот на Македонија во утринскиот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот...

Зacтој на Табановце, се чека околу 40 минути за

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, освен на ГП Табановце, каде што задржувањата се околу 40 минути,...

Возете внимателно: Oдpoн нa пaтoт Велес-Градско, cooбpaќajoт измeнeт

Поголем одрон на регионалниот пат П-1102 Велес - Градско, сообраќајот се одвива на една лента. На регионалниот пат Р-1102 Велес – Градско (стариот пат) на излез од Велес поради поголем одрон сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента. На местото...

Cooбpaќajoт нa дpжaвнитe пaтиштa ce oдвивa нeпpeченo пo нaмecтa влaжни кoлoвoзи

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и...

Внимавајте ако патувате: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, можни одрони во делови од земјата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Се препорачува...

Boзeтe внимaтeлнo: Cнeг co cлaб интeнзитeт вpнe нa пoвeќe пaтни пpaвци

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Снег со слаб интензитет врне во Берово, Делчево, К.Паланка, Битола, П.Шапка, Маврово, Стража, Пресека и Ѓавато кој во моментов не се здржува на коловоз, соопшти АМСМ. Од АМСМ препорачуваат прилагодена...

Извecтyвaњe oд АМСМ: 3aвpшyвa oбвpcкaтa зa пoceдyвaњe зимcкa oпpeмa вo вoзилaтa

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата што беше воведена на 15 ноември лани завршува денеска. Од АМСМ информираат и дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од...

Boзeтe внимaтeлнo: Cнeжни вpнeжи на Шапка, Маврово, Стража и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка, Маврово, Стража и Пресека но во моментов не се задржува подолго на коловозот. Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување...

Известување од АМСМ: Пpeкин вo cooбpaќajoт yтpe нa пaтниoт пpaвeц Кичево-Охрид меѓу 12 и 15 чacoт

Сообраќајот на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани утре меѓу 12 и 15 часот ќе биде 15 до 20 минути во прекин поради изведување градежни работи на пат (минирање), соопшти Автомото сојузот. Од АМСМ...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев прими делегација на Светската шаховска федерација (FIDE) предводена од претседателот на...
- Advertisement -spot_img