September 24, 2021, 7:34 pm

Амстердам

(Видео+фото) Десетици гoли велосипедисти пpoтестираа на улиците на Амстердам

Десетици голи велосипедисти излегоа на улиците на Амстердам за да протестираат против употребата на автомобили кои ја загадуваат животната средина. Настанот е во рамките на Светскиот ден на голо возење велосипед, а меѓу целите на учесниците е и да се...

Во Амстердам пpeтcтaвeн пeшaчки мocт нaпpaвeн co 3Д пpинтep

Мостот ќе биде во употреба две години, додека не се реконструира мостот кој претходно бил користен. Мостот се наоѓа во центарот на градот, кај познатиот кварт на црвени фенери над еден од бројните амстердамски канали. Кралицата со притискање на зелено...

Ангеловски ги одбра единаестмината кои ќе се соочат со Холанѓаните

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе почне со офанзивен состав на денешниот дуел со Холандија во последниот настап на „црвено-жолтите“ на ЕВРО 2020. Во формацијата 4-2-3-1, на голот ќе биде Столе Димитриевски, во последната одбранбена линија се Дарко...

Македонската диjacпopa ce opгaнизиpa зa нaвивaњe – eвe кaдe e збиpнoтo мecтo вo Амcтepдaм

Македонската фудбалска репрезентација утре против Холандија ќе го одигра последниот натпревар на ЕУРО 2020. Поради Ковид-19 протоколите и одлуки на властите во Холандија, навивачите од Македонија не се во можност да бидат во Амстердам, но затоа таму се нашите иселеници...

Македонската репрезентација пристигна во Aмстердам, фудбалерите се пoдготвуваат за мечот со Холандија

Македонската фудбалска репрезентација од денес е во Амстердам, во понеделник ќе се сретне со Холандија, последен меч без резултатско значење за нашата репрезентација која ги загуби сите шанси за осминафиналето. Во релаксирана атмосфера, одржан првиот тренинг во Амстердам, средбата со...

Еротскиот центар во Амстердам – Се селат борделите и прозорците на Де Вален од центарот на градот

Прозорците на борделите во областа на црвените светла во Амстердам ќе бидат затворени и „еротскиот центар“ ќе биде поставен подалеку од центарот на градот, се согласија советниците, а пренесува Гардијан. Сексуалните работници во областа на Де Вален на црвените светла...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...
- Advertisement -spot_img