December 2, 2021, 5:52 am

Ангела Ѓорѓиевска

Hoвa пpecyдa зa y6иcтвoто нa Пино Секондо – Ангела пoвтopно дoби 19 години зaтвopcкa kaзнa

Кривичниот суд повторно и изрече затворска казна од 19 години на Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секондо. Судот и пресуди 19 години затвор што е истата казна како во првата пресуда претходно укината од Апелациониот суд. Апелацискиот суд во август...

Aпeлaциja ѝ ja ykинa 19-гoдишнaтa kaзнa нa Aнгeлa зa yбиcтвoтo нa Пинo

Апелација ја укина првостепената пресуда која ѝ беше изречена на Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секондо. Еленко Миланов, кој ја застапуваше обвинетата Ангела Ѓорѓиевска, за "А1он" рекол дека го добил известувањето за укинувањето на пресудата, како и дека судиите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img