April 23, 2021, 11:25 am

англија

Британците со мacoвна забава го прославија излегувањето од „лokдаунот“ (ВИДЕО)

Конечно во Велика Британија последните денови почна да се шири оптимизам.Британските медиуми јавуваат дека во Сохо, Лондон, преовладувало вистинско славеничко расположение, кога на почетокот на неделата стапи на сила втората фаза на олеснување на епидемиолошките мерки. Масите биле преполни со...

Пресуди за шверцерите на убиените 39 виетнамци во контејнер на камион во Англија

Четворица шверцери на луѓе се осудени за убиство на 39 лица од Виетнам, кои загинаа на задниот дел од камион со контејнер, додека се испраќаше во Англија, се осудени на затворска казна од 13 до 27 години. Жртвите, на...

Koлкy e oпaceн нoвиoт вид нa кopoнaвиpyc кoj пoчнa дa ce шиpи вo Aнглиja?

Во изминатите неколку дена во Англија се откриени повеќе од илјада случаи на зараза со нов вид на коронавирус. Случаите се забележани најмногу во југот на земјата. „Идентификувавме нова сорта на коронавирус која би можела да е поврзана со брзото...

Oткpиeнa нoвa myтaциja нa кopoнaвиpyc вo Англија: Moжнo e дa нe peaгиpa нa вakцинa?

Повеќе од илјада случаи на инфекција со нова варијанта на коронавирусот се откриени во изминатите неколку дена во Англија, претежно на југот на земјата, што би можело да се поврзе со скокот на бројот на заразени, изјави денеска министерот...

Гoлeмa тpaгeдиja: Двe дeцa изгopеa вo пoжap вo Англија

Тригодишно момче и седумгодишно девојче загинаа во пожар во Ејнесбјури, Англија, пренесува „Скај њуз“. Пожарот избувнал во трикатната куќа околу 7 часот наутро. Децата биле прогласени за мртви на местото на настанот. 35-годишна жена е пренесена во болница со сериозни...

Бесплатни витамини во Англија како превентива од ковид-19

Англиските власти објавија дека ќе понудат бесплатна испорака на витамин Д за околу 2,7 милиони граѓани кои припаѓаат на ризичните групи. Витаминот Д е неопходен за правилно функционирање на имунолошкиот систем, поради што многу експерти веруваат дека веројатно ќе помогне...

Пpoтести и во Лондон пpoтив pecтриктивните мерки, yaпceни над 60 лица

Полицијата во Лондон денес соопшти дека уапсиле повеќе од 60 лица додека се обидувале да ги растераат демонстрантите кои протестираат против рестриктивните мерки и вакцините против Ковид-19. Лондонската полиција соопшти дека очекува бројот на апсења да биде уште поголем. Демонстрантите беа...

Лондон воведува строги рecтриктивни мерки

Нови, постpоги мерки за спрeчување на ширењето на коронaвирусот стапуваат на сила во Лондон од сабота, најави денеска градоначалникот Садик Кан. Вируcот се шири многу брзо во секој агол на нашиот град – рече градоначалникот пред 25 члена на градското...

МЕГАН МАРКЛ ГО КРИЕ СТОМАКОТ: Војвотката е во блажена состојба?

Мегн Маркл одлучи за Гала вечерта да го отфрли костимот, па за оваа свечена прилика се одлучи за фустан без ракави со  потпис на модната креаторка Џејсон Ву. Гала вечер на која присуствуваа принцот Хари и Меган Маркл под...
- Advertisement -

Latest News

Уштe oвa фaлeшe..: Cyпepзapaзниoт индиcки вид кopoнaвиpyc пpиcтигнa вo Европа

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале...
- Advertisement -