October 28, 2021, 6:46 am

англија

(Видео) Xaoc во Лондон пред почетокот на големото финале на Европското првенство во фудбал

Илјадници искршени шишиња по земјата, уште толку пијани навивачи во Лондон на неколку часа пред големото финале на Европското првенство во фудбал, кога Англија ќе се соочи со Италија. Leicester Square does not look like a great place to be...

Неизвесноста трае: И во второто полуфинале ќе се играат продолженија

Неизвесност во одлучувачкиот натпревар помеѓу Англија и Данска. И по крајот на 90 минути неизвесно кој ќе оди во финале и ќе си ги одмери силите со италијанската репрезентација. Натпреварот помеѓу Данска и Англија, во 90 минута беше нерешен, поради...

Aнглија и Шкотска одиграа нерешено

Репрезентациите на Англија и Шкотска си ги одмерија силите во Лондон по врнежливо време. Првото полувреме, шкотските фудбалери настапија офанзивно и како да застанаа во нападот. Првата голема шанса, Англија ја доби преку корнерот и Стоун кој биеше во...

НАТАША ЈА ПОБЕДИЛА БOЛECTA: Лekapите и давале две седмици живот, а еве како се излekувала

Мажена мајка на две деца Наташа Гриндли добила пре.суда од лекарите: „Ќе ж ивееш уште две недели“. Меѓутоа таа не се предала и успеала да оздрави, па на јавноста и го откри својот „таен“ начин на исхрана кој и...

Британците со мacoвна забава го прославија излегувањето од „лokдаунот“ (ВИДЕО)

Конечно во Велика Британија последните денови почна да се шири оптимизам.Британските медиуми јавуваат дека во Сохо, Лондон, преовладувало вистинско славеничко расположение, кога на почетокот на неделата стапи на сила втората фаза на олеснување на епидемиолошките мерки. Масите биле преполни со...

Пресуди за шверцерите на убиените 39 виетнамци во контејнер на камион во Англија

Четворица шверцери на луѓе се осудени за убиство на 39 лица од Виетнам, кои загинаа на задниот дел од камион со контејнер, додека се испраќаше во Англија, се осудени на затворска казна од 13 до 27 години. Жртвите, на...

Koлкy e oпaceн нoвиoт вид нa кopoнaвиpyc кoj пoчнa дa ce шиpи вo Aнглиja?

Во изминатите неколку дена во Англија се откриени повеќе од илјада случаи на зараза со нов вид на коронавирус. Случаите се забележани најмногу во југот на земјата. „Идентификувавме нова сорта на коронавирус која би можела да е поврзана со брзото...

Oткpиeнa нoвa myтaциja нa кopoнaвиpyc вo Англија: Moжнo e дa нe peaгиpa нa вakцинa?

Повеќе од илјада случаи на инфекција со нова варијанта на коронавирусот се откриени во изминатите неколку дена во Англија, претежно на југот на земјата, што би можело да се поврзе со скокот на бројот на заразени, изјави денеска министерот...

Гoлeмa тpaгeдиja: Двe дeцa изгopеa вo пoжap вo Англија

Тригодишно момче и седумгодишно девојче загинаа во пожар во Ејнесбјури, Англија, пренесува „Скај њуз“. Пожарот избувнал во трикатната куќа околу 7 часот наутро. Децата биле прогласени за мртви на местото на настанот. 35-годишна жена е пренесена во болница со сериозни...

Бесплатни витамини во Англија како превентива од ковид-19

Англиските власти објавија дека ќе понудат бесплатна испорака на витамин Д за околу 2,7 милиони граѓани кои припаѓаат на ризичните групи. Витаминот Д е неопходен за правилно функционирање на имунолошкиот систем, поради што многу експерти веруваат дека веројатно ќе помогне...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img