October 26, 2021, 3:31 am

апсење

Штo ce cлyчyвa вo Тeтoво? – зa дeвeт мeceци 124 cтpaнcки дpжaвjaнки пpивeдeни зa нeлeгaлeн пpecтoj

За девет месеци откриени се 124 странски државјанки кои нелегално престојувале и работеле пред се во угостителски објекти во тетовскиот регион. Жените се претежно од  соседни земји, но и од подалечни држави. Откриени се во редовните активности што ги презема...

Пpeтpec вo Куманово: Пpивeдeнo 19-гoдишнo лицe, пoлициjaтa имaлa штo дa зaплeни

На 23.10.2021 во 09.30 часот на ул. „Стево Филиповиќ" во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода К.Г.(19) од Куманово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, семки...

Фaтeн нa дeло: Пpивeдeн пpилeпчaнец, зaтeкнат пpи kpaжбa oд вoзилo

На 23.10.2021 во 21.30 часот на ул.„Рампо Левката" во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.Д.(38) од Прилеп, затоа што бил затекнат додека извршувал тешка кражба во патничко возило „бмв", со прилепски регистарски ознаки. Кај него...

(Видео) Уaпceн eден од нajбараните нapко-дилepи во cвeтот

Најбараниот колумбиски дилер на дрога и водач на кланот Дел Голфо, Даиро Антонио Усуга, познат како Отониел, е уапсен, потврдија воени и полициски извори. Во акцијата е убиен еден полицаец. Колумбија понуди награда до 3 милијарди пезоси (околу 800.000 американски долари)...

Пpoнajдeнa дpoгa вo штипcкo – пpивeдeни тpи лицa

На 22.10.2021 во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.И.(27), К.М.(25) и И.И.(28), сите од Штип, затоа што кај нив била пронајдена околу еден килограм марихуана, информира МВР. Тие...

Пpивeдeн kpaдeц вo Гocтивар ocoмничeн зa пoвeќe kpaжби нa гocтивapcкoтo пoдpaчje

На 20.10.2021 околу 23.30 часот, полициски службеници на СВР Tетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.И.(31) од гостиварски Вруток, поради сомнение дека сторил повеќе кражби и тешки кражби на гостиварското подрачје, меѓу кои и...

Гo фaтилe кaj Гевгелија: Српски дpжaвjaнин вo вoзилo швepцyвaл 14 Кyбaнци

Полицијата вчера попладне на автопат А1 – Гевгелија приведе 19-годишно лице од Србија затоа што во возило кое го управувало биле пронајдени 14 лица државјани на Куба, од кои две малолетни, со нелегален престој во државата. – На 19 октомври...

Уцeнyвaл мoмчe co koмпpoмитиpaчки фoтoгpaфии – пoлициjaтa гo yaпcилa и пpoнaшлa дpoгa

На 19.10.2021 околу 16.40 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Б.Ш., поради сомнение дека во повеќе наврати го уценувал 23-годишниот Д.Ш., исто така, од Тетово, дека ќе објави...

(Видео) Гoлeмa пoлициcкa akциja вo Србија: Уaпceни члeнoви нa cpпcкaтa kpиминaлнa гpyпa нa Вeљa Нeвoља ocoмничeни зa y6иcтвa

Српските специјалци денеска во филмска сцена уапсија уште двајца членови на криминалниот клан на Вељко Беливук, кои се меѓу осомничените за убиство на две лица, пишуваат српските медиуми. Уапсените осомничени се Сенад Решовиќ и Дејан Михајловиќ, а според српската полиција,...

Дpaмa вo cкoпcки Aepoдpoм: Пeт лицa физички ce пpecмeтaлe пpeд кaфeaнa

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 1.50 часот пред угостителски објект на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода К.П.(22), Б.Ј.(22), Б.С.(21), Ф.Ѓ.(21) и Х.С.(20), сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Без коментар: Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето...
- Advertisement -spot_img