апсење

Пpивeдeни тpи лицa oд гocтивapcкo – пpи пpeтpec вo нивнoтo вoзилo пpoнajдeн хepoин

На 10.05.2021 околу 15.30 часот во атарот на гостиварското село Врапчиште, од страна на полициски службеници на СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ги лишиле од слобода О.Б.(39) од гостиварска Долна Бањица, 38-годишната гостиварка В.С. и...

Пpивeдeни тpи paзбojници oд Apaчинoвo – пpoнajдeнa и дpoга

Денеска (10.05.2021) полициски службеници од СВР Скопје ги приведоа Г.М. (40), Х.А.(19) и Е.Н. (23) од Арачиново, поради основано сомнение дека се сторители на три разбојништва и три одземања на моторни возила во перидот од декември 2020 до февруари...

Уaпceн мaлoлeтник вo скопски Центар – нaпaднaл пoлицajци дoдeкa извpшyвaлe cлyжбeни дejcтвиja

Приведен малолетник во текот на вчерашниот ден затоа што нападнал полициски службеници додека извршувале службени дејствија. На 08.05.2021 во 21.40 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен малолетник од Скопје. Малолетникот физички нападнал полициски...

Пpивeдeнa жeнa вo Карпош – агpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници лишиле од слобода една жена бидејќи се однесувала агресивно кон нив додека извршувале службени дејствија. На 07.05.2021 во 20.25 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош била приведена В.К.(44)...

Уaпceни ceдyм лицa вo 1:30 пo пoлнoќ вo пoзнaт cкoпcки лoкaл

Полицијата ноќеска околку 1.30 часот по полноќ интервенирала во скопското кафуле „Три кичен бар“ зошто бил прекршен полицискиот час и мерките за заштита од болеста. Од вчера, полицискиот час е скусен и започнува во 23 часот, а кафеаните мора да...

Пpивeдeн тypcки дpжaвjaнин вo Карпош: Бил бapaн co пoтepницa зa y6иcтвo

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Карпош приведоа државјанин од Турција кој се барал со меѓународна потерница. На 05.05.2021 во 17 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош бил лишен од слобода...

Пpивeдeни тpojцa дилepи oд кoи eдeн Бугарин вo Скопје – ова се деталите

На 05.05.2021 во 20 часот во СВР Тетово биле приведени Е.И.(26), А.Д.(27), двајцата од Скопје и Р.И.О.(30) од Република Бугарија, кои околу 12.25 часот биле лишени од слобода во Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

Пpивeдeн kpиминaлeц: Ce бapaл зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден приведоа лице од Скопје за издржување на казна затвор. На 05.05.2021 во 14.25 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по претходно добиена судска наредба, бил...

Пpeтpec вo Битола: Пpoнajдeнa дpoгa, пpивeдeнo eднo лицe

На 05.05.2021 во 21.00 часот на ул.„Прилепска" во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.Л.(38) од Битола. При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, а подоцна при претрес во неговиот дом, извршен со...

Пpeтpec вo Куманово: Зaплeнeтa дpoгa, пpивeдeнa eднa житeлкa

Денеска(04.05.2021), полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашкаста материја и едно пакување со бела прашкаста материја. Таа...
- Advertisement -

Latest News

Koлyмнa нa Мирка Велиновска: „Cитe cojyзници нa Хитлep“

Колективниов запад ги стави на увид на целото човештво своите комплекси на инфериорност и љубомора наспроти Русија на овој...
- Advertisement -