September 27, 2021, 11:59 am

апсњење

Дpaмa вo Гpaдcкa бoлницa: Пpиjaвилa дeкa билa нaпaднaтa oд нeкoлкy лицa, a пoтoa aгpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци – жeнaтa e пpивeдeнa

На 21.07.2021 околу 05.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје ја привеле Ј.Р.(37) од Свети Николе, бидејќи во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ го нарушила јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициските службеници...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ceкоja чecт: Aтлeтичapкaта Михаела Лазаровска ypнa 14 гoдини cтap peкopд

Атлетичарката Михаела Лазаровска од клубот Центар, викендов во Скопје на младински Куп на Македонија сруши рекорд стар 14 години. Таа...
- Advertisement -spot_img