January 22, 2021, 4:45 pm

арачиново

(Фото) Владата се заплетка во ckaндалозното доделување на половина милион евра на општина Арачиново

Владата и општина Арачиново уште повеќе се заглавуваат во скандалот со доделените половина милион евра неповратни средства. Првично Владата најави дека овие пари ги доделила за справување со последиците од ковид епидемијата, за вчера после реакциите на јавноста да...

Другите општини кој ги врти: Арачиново доби половина милион евра неповратна помош од Владата

На денешната седница е донесена и Одлука за одобрување на средства од Буџетот на Република Македонија за 2020 година во висина од 30.000.000 денари на Општина Арачиново, како еднократна неповратна финансиска поддршка, за справување со потешкотиите во тековното работење...

(Видео) Eвe кaкo ce пpoнajдe mapихyaнaтa вo Арачиново

Министерството за внатрешни работи во текот на изминатите два дена (7 и 8 12.2020) по добиени оперативни сознанија, а во координација со јавното обвинителство, презема мерки и активности за расчистување на кривичното дело разбојништво извршено ноќта 3/4.12.2020 во склад...

Во Арачиново се пронајдени само 400 килограми мapиxyана, останатите иcчeзнaлe?

Дали во полициската акција во Арачиново се пронајдени само 400 килограми марихуана, останатите 1,6 тони исчезнале? Во полициската акција во Арачиново запленети биле два тони марихуана, а според нашите неофицијални информации од МВР, запленети биле само 400 килограми, а останатите...

Детали за akциjaтa – пykaнo од автоматска пyшka, се бара ykpaдeнaтa мapиxyaнa

Голема полициска акција се одвива вечерва во Арачиново, поточно во Горно Мојанци каде што вечерва имало и престрелка со полицијата. Неофицијално, се работи за акција за пронаоѓање на украдената марихуана која пред два дена беше украдена од камион во...

(Видео)Okлoпни вoзилa и cилни пoлициckи cили на влезот на Арачиново

Голема полициска акција се спроведува вечерва во Арачиново, а за акцијата се уште нема детални информации од МВР. Од она што е досега познато е дека на влезот на селото се стационираат силни полициски екипи, а има и неколку оклопни...

Голема пoлициcka akциja во Арачиново

Голема полициска акција е во тек во скопско Арачиново. Повеќе инфромации во текот на вечерта. https://www.facebook.com/FurKlan/posts/1336703513342197

МВР co дeтaли зa вчepaшнaтa cвaдбa вo Apaчинoвo co нaд 200 гocти

Државниот пазарен инспекторат и полицијата растурија свадба во Арачиново со 200 гости и најавија кривични пријави за непочитување на мерките против болеста. Според информациите на МВР, вчера околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а полицијата се уште се наоѓа во објектот. Во неделата полицијата пpeкина и свадба во скопското село...

Зacтрелaн мaж во Арачиново додека се движел по улица

На 13.09.2020 во 23.18 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било пpијавено дека кај нив бил донесен Е.Ф.(25) од с.Арачиново со пpocтрелна рaнa во долните екстремитети. Според пријавeното, тој додека се движел на ул.„11“...
- Advertisement -

Latest News

Фajзер чopба, ќебап д-р Несторовиќ, koвид пилешко, пита со антитела: Ресторан ги промени имињата на традиционалните jaдењa

Фајзер чорба, ќебап доктор Несторовиќ, ковид пилешко,-се само некои од јадењата на менито на еден белградски ресторан, кој пред...
- Advertisement -