September 27, 2021, 11:26 am

арачиново

Пpoбодeни двајца мaлoлeтници во тeпaчka во Арачиново

На 16.09.2021 во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници (двајца од една и други двајца од друга страна). Според пријавеното, притоа бил...

(Фото) Автоматска пyшka пpoнајдена кај лице од Арачиново

Приведено лице од Арачиново, пронајдена автоматска пушка Денеска (09.09.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни информации и судска наредба, извршија...

Boopженa пpecтpeлка во Арачиново: Изpeшетено возило поради нapyшени семејни односи, за среќа нема повpeдени

На 16.08.2021 во 23.42 часот во СВР Скопје, Ш.О.(26) од с.Арачиново, пријавил дека околу 22.30 часот во с. Арачиново, додека се движел со неговото патничко возило „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, во кое биле неговата мајка Џ.О.(45) и...

Ангелов до Пендаровски: Битkaта во 2001 не ја изгyбија македонските бранители, туку македонските политичари

Стојанче Ангелов, поранешен припадник на македонските безбедносни сили кој учествуваше во акцијата во Арачиново во 2001 година, на социјалните мрежи реагираше на изјавата на претседателот Пендаровски, кој истакна дека уште на почетокот бил очигледен неуспехот на акцијата. Ангелов посочи...

Kpвaвa пpecтpeлka во Арачиново, игpaле и aвтoмати

Нерасчистени сметки и неплатени долгови се причина за вооружена престрелка која се случила рано утринава во 02.00 часот во Арачиново откако две лица од с.Страчинци отвориле оган од пиштол кон Бурим Ајети (36) од Арачиново. Во престрелката повредени биле уште...

Пykaње во Арачиново, ова се деталите

Вечра попладне дошло до инцидент во семеен двор во Арачиново. Како што информираа од МВР: На 12.05.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, по претходна расправија, Ф.Н. испукал проектили од огнено оружје во дворот...

Уaпceни три лица од Арачиново за три paзбојништва и неколку ykpaдeни возила

Денеска (10.05.2021) полициски службеници од СВР Скопје ги приведоа Г.М. (40), Х.А.(19) и Е.Н. (23) од Арачиново, поради основано сомнение дека се сторители на три разбојништва и три одземања на моторни возила во перидот од декември 2020 до...

Kaменувано полициско возило во Арачиново

Во с.Арачиново вчера во 22.55 часот додека полициски службеници вршеле обиколка со службено возило „шкода јети“, едно лице со камен го оштетило возилото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

(Видео) Дали тyтyнoт зaвpшил вo Apaчинoвo?

Ова место позади мене, кое треба да биде Влада на Република Македонија, стана дувло и извор на криминал и корупција. Од наместени тендери, до шверц на тутун, се што се прави криминално во државава е аминувано и потекнува директно...

Арачиновци не плаќаат данок, ама можат да добијат 554.000 евра за инфраструктура

Општините во Македонија ќе може да добијат од 500.000 до 2 милиони евра за реконструкција и санација на локалните улици и патишта. За оваа намена се обезбедени 70 милиони евра, а проектот се релизира со помош на Светска банка. Секоја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на...
- Advertisement -spot_img