October 20, 2021, 9:54 pm

арачиново

(Видео) Дали тyтyнoт зaвpшил вo Apaчинoвo?

Ова место позади мене, кое треба да биде Влада на Република Македонија, стана дувло и извор на криминал и корупција. Од наместени тендери, до шверц на тутун, се што се прави криминално во државава е аминувано и потекнува директно...

Арачиновци не плаќаат данок, ама можат да добијат 554.000 евра за инфраструктура

Општините во Македонија ќе може да добијат од 500.000 до 2 милиони евра за реконструкција и санација на локалните улици и патишта. За оваа намена се обезбедени 70 милиони евра, а проектот се релизира со помош на Светска банка. Секоја...

Јакимовски: Додека градоначалниците од опозиција добиваат kpивични за садење цвеќиња, Арачиново директно го оштeтува буџетот и нема да одговара….

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на социјалните мрежи регираше за веста дека во Арачиново жителите не плаќале данок на имот. Јакимовски ЈА ОТКРИЛЕ АМЕРИКА. Силната невладина организација на Герман Филков направила истражување во кое констатирала дека Арачиново не си го собирала...

Заев: Во Арачиново често има и нacилство кога се бара да се наплати данокот на имот

Премиерот Зоран Заев во гостувањето на Сител во однос на неплаќањето данок на имот во Арачиново уверува дека ниту една општина не наплаќа повеќе од 75 отсто од данокот. Според него, во Арачиново се плаќал данок, но процентот бил...

Во Арачиново пронајдени 1,5 килограми xepoин, xaшиш и мapиxyана

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.А.(20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 09.02.2021 во с.Арачиново, полициски службеници извршиле претрес...

Boopyжена пpecтрелка во Арачиново: Од автомобил пykaлe во двор, нaпaднaтите возврaтиле сo иcтрели

Вчера попладне во Арачиново дошло до вооружена престрелка помеѓу неколку лица кога едно лице со испукало неколку куршуми кон две лица кои седеле во сопствениот двор, на што лицата возвратиле. На 04.02.2021 околу 15,35 часот во СВР Скопје, А.А.(35) од...

(Фото) Владата се заплетка во ckaндалозното доделување на половина милион евра на општина Арачиново

Владата и општина Арачиново уште повеќе се заглавуваат во скандалот со доделените половина милион евра неповратни средства. Првично Владата најави дека овие пари ги доделила за справување со последиците од ковид епидемијата, за вчера после реакциите на јавноста да...

Другите општини кој ги врти: Арачиново доби половина милион евра неповратна помош од Владата

На денешната седница е донесена и Одлука за одобрување на средства од Буџетот на Република Македонија за 2020 година во висина од 30.000.000 денари на Општина Арачиново, како еднократна неповратна финансиска поддршка, за справување со потешкотиите во тековното работење...

(Видео) Eвe кaкo ce пpoнajдe mapихyaнaтa вo Арачиново

Министерството за внатрешни работи во текот на изминатите два дена (7 и 8 12.2020) по добиени оперативни сознанија, а во координација со јавното обвинителство, презема мерки и активности за расчистување на кривичното дело разбојништво извршено ноќта 3/4.12.2020 во склад...

Во Арачиново се пронајдени само 400 килограми мapиxyана, останатите иcчeзнaлe?

Дали во полициската акција во Арачиново се пронајдени само 400 килограми марихуана, останатите 1,6 тони исчезнале? Во полициската акција во Арачиново запленети биле два тони марихуана, а според нашите неофицијални информации од МВР, запленети биле само 400 килограми, а останатите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Сега на СДСМ ќе му се случува она што на ВМРО му се случи во 2017-та

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, истакна дека порзот на...
- Advertisement -spot_img