December 5, 2021, 8:20 am

ајкула

Родeнденска зaбава која се претворила во хopoр: Ajкулa одвлeклa тинeјџер во мoрeто, изгyбил 70 oтстo кpв

15-годишен тинејџер, кој бил на роденденско патување со своето семејство на Флорида Кис во САД, преживеал напад од ајкула поради кој изгубил 70 отсто од крвта во телото. Лукас Криз на својот 15-ти роденден бил на брод со своето семејство,...

(Видео) Рибар почна да вика на цел глас откако виде што се фатило на неговата јадица

Четворицата риболовци го поминувале вообичаеното попладне на палубата кога одеднаш настанал хаос. Еден од нив забележал дека нешто големо „се фатило за неговата јадица“, но немал идеја каков ќе биде уловот. Рибарот почнал да ја влече куката побрзо и подобро...

(Видео) Ајкула доплива до нивниот брод а тие скокнаа во водата точно над неа

На снимката се гледа како луѓето снимаат џиновска ајкула, а потоа еден човек одлучи да скокне во водата. На Интернет се шири неверојатна снимка од човек кој скока во морето над ајкула откако исплива до бродот со група луѓе. Очигледно, тој...

Прaистoрискитe aјкули билe истрeбeни прeд 325 милиoни гoдини пoрaди климaтскитe прoмeни

Научните истражувања на Природонаучниот музеј (NHM) во Виена покажаа дека праисториските ајкули биле погодени од тогашните климатски промени. Пред 325 милиони години, праисториските ајкули пливале во морето во областа на денешните Карнски Алпи. Во периодот помеѓу 1989 и 2015 година,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Алтернатива ќе добие 47 раководни функции меѓу кои вицепремиер, двајца министри, двајца заменици министри, МЕПСО…

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се...
- Advertisement -spot_img