October 20, 2021, 4:27 pm

багер

(Видео) Турчин полудел поради неисплатени плати – седна во багер и без двоумење уништи половина возен парк

Човекот полека, но без двоумење, ги скрши покривите и прозорците на камионите, додека неговите колеги во неверување го гледаа инцидентот! На градилиште во Турција, беше снимен еден човек кој со багер уништува неколку камиони наредени хоризонтално пред него. Човекот полека, но...

(Фото) Хит свадба: По невестата дојде со багер, а сватовите со трактор

Летниот период е иделано време за свадби, тие се во полн ек, роднините си доаѓаат од странство, сите се соберени за прославата. Секоја сака својата свадба да ја направи посебна, и поразлична, да остане запаметлива, и долго да се зборува...

(Видео) За срeќa бaгeрoт се рaсипaл: На грaдeжeн рaбoтник нe му билe исплaтeни плaти па се рeшил да дeмoлиpa згpaдa – штeтaтa е oкoлу...

Незадоволен градежен работник, поради наводна караница околу плата, влегол во багер и урнал поголем дек од фасада на штотуку изградена зграда. Штетата е околу 500.000 евра. Полицијата соопшти дека работникот бил бесен поради неисплатени плати. Тој не бил пијан, ниту...

Инцидeнт вo Coпиштe: Багер ce излизгaл oд пaт, едно лицe ce здoбилo co тeшки пoвpeди..

Инцидент во кој едно лице е тешко повредено се случил вчера околу 19:00 часот во скопско Сопиште. Од МВР информираат дека додека П.А.(30) од с.Ракотинци управувал работна машина-багер, со скопски регистарски ознаки, машината се излизгала од коловозот и го повредила Т.А....

(Видео) Bлaгaњe кaкo “дoмa”: Oтпyштeн paбoтник co бaгep влeтa вo фaбpикa нa Мерцедес во Шпанија и направи пeпeл

Поранешен вработен во погоните на Мерцедес во Виторија, Шпанија на своите газди им приреди незаборавна новогодишна ноќ откако влета со багер во погоните и направи штета од 5 милиони евра. Неименуваниот работник во раните утрински часови на крајот на старата...

Paбoтник тeшko пoвpeдeн oд бaгep

На 16.12.2020 во 13.45 часот било пријавено дека околу 12.30 часот во с.Таренци, штипско, при изведување работни задачи, од работна машина-багер бил повреден Ѓ.И.(42) од с.Лакавица, штипско, кој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски жecтоко му одговори на 3aeв: Hишто не си разбрал, лaжeш

Зоран Заев ништо не разбрал. Зоран Заев само ја повторува истата прес конференција од лани кога исто така лажеше дека...
- Advertisement -spot_img