December 5, 2021, 9:14 am

басплатна

Франција ќе одвои 21 милион евра годишно за бесплатна кoнтрaцeпциjа на жените до 25 години

Од следната година, Франција ќе овозможи бесплатна контрола на бременост за жени под 25-годишна возраст, врз основа на новата мерка што ќе ја чини државата 21 милион евра годишно, потврди денеска францускиот министер за здравство Оливие Веран. Како што е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бројот на активни случаи од околу 8.000 падна на 6.000

Во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на коронавирусот од направени 3.042 тестирања или 11,6 отсто,...
- Advertisement -spot_img