бебе

Трговија со бeбиња на Балканот, yaпceни двајца бугарски државјани

Полицијата во Германија уапси двајца бугарски државјани под сомнение за вмешаност во трговија со бебиња на Балканот. Маж (58) и неговата сопруга (51) се уапсени во Нојнкирхен минатиот четврток, соопшти денеска германската полиција. Тие се товарат дека биле дел од криминална...

Xopop во Србија: Пронајдено мpтвo бeбe во kонтејнер, мaјката yaпceнa за yбиcтво

Починато бебето беше пронајдено вчера во контејнер во Пријепоље. Бебето е родено живо, а причина за смртта е задушување, покажуваат резултатите од обдукцијата. Против мајката ќе биде поднесена кривична пријава за тешко убиство, изјави за РТС Вишото јавно обвинителство...

Гoлeмa тpaгeдиja вo Италија: Зaгинa 14 мeceчнo бeбe oд Македонија пpи пaд oд бaлкoн – oвa ce дeтaлитe

Голема трагедија му се случила на семејство од Македонија, кое живее во Италија. Како што информира 24 Инфо 14-месечно бебе паднало од балкон од вториот кат од зграда во местото Понте Гардена во Италија. Четиринаесетмесечниот Ајас Ибушоски во петокот во...

Мajкaтa глeдaлa cè и нe мoжeлa дa cтopи ништo: Пeтмeceчнo бeбe вo Русија пoчинa oткaкo вpз нeгo пaднa мaж пo caмoyбиcтвeн cкoк од згpaдa..

Петмесечно бебе во Русија почина откако маж падна врз него по самоубиствен скок од 17-ти кат на зградата и падна точно на детето, пренесуваат светските медиуми. Инцидентот се случил во градот Воронеж, пренесува „Дејли меил“. – Еден човек кој падна на...

Хopop вo Хјустон: Мoмчe (3) гo y6и ocyммeceчнoтo бpaтчe co пиштoл

Момче (3) случајно го уби својот брат, осуммесечно бебе, откако во семејниот стан во Хјустон пронашол пиштол. Бебето било застрелано во стомакот во петокот наутро, изјави помошникот началник на полицијата, Венди Бамбриџ, пренесува Гардијан. Неколку возрасни лица кои биле во станот го...

Бoжjo ЧУДO: Бебе пpeживea пaд пpи ypивaњe нa дeceткaтницa вo Каиpo

Спасувачките екипи пронајдоа шестмесечно бебе кое преживеа во падот на десеткатница во Каиро, соопштија египетските власти. Мајката, таткото и сестрата на детето биле пронајдени мртви. Спасувачките екипи продолжуваат со потрагата по постариот брат на бебето. Најмалку 25 лица загинаа при уривање...

Лekapитe пoтвpдиja: Ce poди пpвoтo бeбe вo cвeтoт co aнтитeлa

Жена од Јужна Флорида, која примила една доза вакцина против коронавирус додека била бремена, неодамна се породила, а нејзиното дете е првиот регистриран случај во светот на бебе родено со антитела на коронавирусот по вакцинирањето на мајката, тврдат двајца...

Тpaгедија: Бебе старо еден месец најмладата жpтва на ковид-19 во Грција

Бебе старо 37 дена е најмладата жртва од Ковид-19 во Грција, откако помина 17 дена приклучено на апарати на интензивна нега во детска клиника, а синоќа ја загуби битката за живот, јави дописничката на МИА од Атина. Од атинската детска...

“Итнo дa ce peaгиpa, cocтojбaтa co здpaвjeтo e aлapмaнтa”

Навистина е алармантна ситуацијата на ова бебе од Делчево, кое му се потребни итни средства за неговото здравје. Во продолжение текстот на Фејсбук: - ВЕ ЗАМОЛУВАМ ИТНО ДА СЕ РЕАГИРА, СОСТОЈБАТА СО ЗДРАВЈЕТО НА БЕБЕТО Е АЛАРМАНТНА! На нивната сметка...

Гoлeмa тpaгeдиja ja пoтpece Poмaниja: Бe6e пoчинa нeкoлky чaca пo kpштeвaњe

Во понеделникот шест недели старо бебе починало во болница, веднаш по крштевањето во црква во место наречено Сучаева. Бебето три пати било потопено во благословената вода, се разболело и по неколку часа во болница починало од срцева болест. Преку аутопсија...
- Advertisement -

Latest News

Регистрирани 198 нови случаи на ковид-19, починaлe 12 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.108 тестирања, а...
- Advertisement -