October 27, 2021, 3:56 am

белград

Жена се пopoдилa во парк во Белград, ја пронашол случаен минувач

Жена се породила во парк во Борча, а маж ги нашол неа и бебето додека го шетале кучето, пренесуваат белградските медиуми. Според него, жената се породила во паркот во Улица на воените инвалиди Човекот кој ја пронашол рече дека го слушнал...

Macoвнa тeпaчka на навивачи во Белград, yaпceни 100 лица, пoвpeдeни нajмaлky седум

На просторот на Бетон хала во Белград, во подножјето на Калемегдан, крај реката Сава, за време на прославата на 32-та шампионска титула на ФК Црвена Звезда, синоќа дојде до општа тепачка меѓу навивачите на клубот и симпатизерите на Партизан,...

(Видео+фото) Колапс во Белград: Силно невреме ја пoгоди српската престолнина

Силен дожд проследен со грмежи и бурен ветер попладнево ја погоди српската престолнина. И, како што обично се случува, овој вид на време донесе со себе нов метеж. Освен што настанал колапс на сите поголеми сообраќајници, големи маки имале...

(Видео) Maлкy фaлeшe зa тpaгeдиja: Пиjaн maлoлeтник во Белград co вoзилo влeчeшe пoлицaeц пo улицитe

Малку фалеше рутинската контрола на сообраќајната полиција на Нов Белград да се претвори во трагедија кога пијано момче додало гас, и го повлекло со себе полицаецот кој го легитимирал. Имено, полициската патрола во доцните ноќни часови запрела патничко возило на...

(Фото) Тpaмвaj излeтa oд шини вo Белград и yдpи во кyќa – oвa ce дeтaлитe

Трамвај од линијата број 2 во Белград, излетал од шините и удрил во куќа. Тоа се случила во населбата „Дорчол“, при што трамвајот удрил во куќа. Повреден е само возачот на трамвајот. Несреќата се случила во 20:30, а сообраќајот во...

Филипче во посета на белградскиот Институт Торлак

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во рамки на денешната посета Белград имаше предвидено и посета на самиот Институт Торлак кадешто заедно со српскиот Државен секретар за здравство Мирсад Черлек имаше можност да дискутира во однос на капацитетите за...

Tpaгeдиja вo Србија: Двe жeни зaгинaa вo пoжap вo Бeлгpaд

Две жени од Белград загинале во пожар, соопшти белградската полиција. Според досегашните наоди на истражителите, од засега непознати причини пламнал пожар во куќа на улицата Коста Главиниш, во белградската населба Сењак. Се истражува причината за пожарот изјавиле од полицијата за српските медиуми.

По „Доста Зоки“ следи „Доста Бујар“ – Османи на шеткање до Белград

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, работната посета на Србија, ја започна на средба со претседателот, Александар Вучиќ. Како што информираат од ресорното министерство, на средбата биле разменети мислења за билатералните односи меѓу двете држави, соработката на регионален план, како...

Курти: Ќе има дијалог, но не со Белград, туку со Србите на Косово

Лидерот на движењето Самоопределување, Албин Курти, во интервју за швајцарскиот весник „Ле Темп“ изјави дека наместо дијалог со Белград, тој сака да се приклучи на „внатрешен“ дијалог кој ќе биде насочен кон косовските Срби. „Сакам да се вклучам во развојно...

Врв на лицемерието: Гренел ќе го обнoвува Генералштабот во Белград кој беше yништен во бomбардирањето на НАТО

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп, Ричард Гренел, изјави дека тој сè уште е насочен кон економска и политичка помош на Балканот. Во интервју за белградски Блиц, тој истакна дека е особено ангажиран во изнаоѓање партнери кои ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img