October 27, 2021, 8:16 pm

белград

Paзбиена ковид забава од повеќе од 700 лица во ноќен клуб во Белград

Вечерва, комуналната милиција ја продолжи контролата врз угостителските објекти во Белград и по завршувањето на работното време, во еден клуб најде повеќе од 700 гости. Клубот за кој станува збор е „Маска машина“ на улицата Абердарева, каде екипите на Комуналната...

14 годишник зacтрeлан со воздушна пyшka за време на часот по физичко во Белград

Денеска околу 14 часот некој од воздушна пушка пукал во ученици кои имале час по физичко образовани во дворот на училишта во Белград, јавија српските медиуми. Неoфицијално, еден ученик на возраст од 14 години е повреден во ногата. Ученикот е превезен...

Ќе го промени лицето на градот: Како ќе изгледа белградското метро?

Граѓаните на Белград и најдобрите српски архитекти ќе одлучат како ќе изгледаат возовите на белградското метро и на станиците. Сите станици ќе бидат различни и ќе ја раскажуваат приказната за историјата на тие простори, историјата на Србија, открива за...

Зacтрeлан адвокат во Белград

Адвокатот А. С. Тој бил застрелан денес во Нов Белград, јавуваат белградските медиуми. Според „Блиц“, се работи за адвокат Арсение Стефановиќ, кој бил застрелан во ногата од страна на непознато лице, објави Танјуг. Полицијата интензивно трага по напаѓачот и работи...

Редици за вакцинирање во Белград, не им е важно со која вакцина, само да се вакцинираат

На влезот на Саем во Белград се растегнал ред. И стари и млади. Дошле да се вакцинираат. Некој се пријавил, некој не знаел дека треба да се пријави. Ама вакцина секој добива. Додуша мораат да почекаат половина час, бидејќи...

Тинејџер во Белград зacтрелал двајца врсници

Вечерва околу 22 часот во Чубурски парк во Белград тинејџер застрела двајца свои врсници, по што со брза интервенција на полицијата е уапсен, а за другиот учесник во пукотницата се трага. Момчето кое е осомничено дека пукало од пиштол...

Дур Шилегов си игра мајтап со Скопјани, Белград добива метро

Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали, денес соопшти дека изградбата на првата линија на белградското метро од Железник до Миријево ќе започне на крајот на годината. По потпишувањето на заедничкиот меморандум за изградба на белградското метро меѓу Владата на...

Скандалозни сцени во белградски автобус: Нападна дедо затоа што „го погледнал“

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како момче вербално злоупотребува, напаѓа и малтретира постар човек во автобус.Имено, младиот човек реагираше бурно откако постариот господин го погледна сосема случајно, а по вториот инцидент, возачот на автобусот...

Огpaбена банка среде бел ден во Белград

Непознат разбојник ограбил банка на булеварот Крал Александар во Белград денес околу 17 часот со закана за пиштол. Екипа на Брза помош излегла на лице место, а полицијата интензивно трага по сторителот, пренесува Танјуг. Засега нема информации колку пари украл...

Убиcтвo и caмoyбиство во Белград: Пензионер ја зacтрелал сопругата и сам си пpecудил

Страотна трагедија се случила утрово во општина Вождовац, Белград. Д. Н. (62) со пиштол ја убил неговата сопруга В. Н. (57), а потоа изврши самоубиство утрово нешто по пет часот во белградската општина Вождовац, објавија белградските медиуми. Според неофицијални информации, мажот ја застрелал жената во градите, а потоа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кондовски: Имаме зелена агенда, на еден метар градба, еден метар зеленило

Ќе работам на ефикасноста на општината со забрзана динамика, односно општината да одговара на време на барањата на граѓаните...
- Advertisement -spot_img