October 27, 2021, 5:22 am

белград

НА СРПСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ КОН, МУ ПУKHA ФИЛМОТ-СЕ ПОВЛЕКУВА: Boјни нема да водам против никого, освен пpотив виpуcот

Војни нема да водам против никого, освен против вирусот“, порача Предраг Кон, водечкиот српски епидемиолог, најавувајќи го своето повлекување затоа што, како што кажа, во епидемијата со коронавирусот има многу критика, дека сите бараат виновници, додека единствениот виновник всушност...

ЦЕЦА ВО УЧЕБНИКОТ ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ: Во јавноста поделени мислења

(Се сеќаваш ли , убав громе мој, некогаш тлото под нас пукаше)Sećaš li se, lepi grome moj, nekada je tlo pod nama pucalo! - се наведува во стихот на Цеца од популарната песна како пример во една од задачите...

ГРМИ ГОЛОТИЈА НА АДА: Пролетта само што пристигна , а Белограѓанките веќе се затегнати и поцрвенети

Додека момчињата се занимаваа со скарата, девојките го покажаа своето тело. Ада барем има можност да понуди и добра рекреакција. Убаво е да се види Белград во вакво издание. Девојките се потрудиле да ги покажат своите атрибути во најдобро светло. Белграѓанките го...

ОГРАБЕНА ВИЛАТА НА САША ПОПОВИЌ: Еве што однеле крадците

Куќата на директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ се најде на мета на крадците, а според првите информации од вилата е однесен сеф. Сопругата на Саша Поповиќ, Сузна Јовановиќ, минатата ноќ го пријавила случајот, а полицијата трага по крадците. Како што...

ОГРАБЕН ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Украле пари и скапоцености во вредност од над 30.000 евра

Крадци влегле во домот на Радојка Аџиќ, позната како Дара Бубамара и украле пари и скапоцености во вредност од над 30.000 евра. Тие зеле три златни синџирчиња и еден часовник, една бунда и две чанти, а од дневната соба...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img