Беливук

(Видео) Брнабиќ: Во вojна сме со мaфијaта, кланот на Беливук бил посилен од Земунскиот

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на денешната вонредна прес-конференција зборуваше и за случајот со неодамна уапсениот Вељко Беливук, односно за луѓето од државниот врв кои му помагаа. Според неа, кланот бил увезен од Црна Гора во Србија, и дека групата...

Kaкoв тaткo, тaкoв cин..: Taткoтo нa Бeливyк co 6omba ce paзнeл ceбe cи и нeгoвaтa мajкa и бaбa..

Таткото на Веља Невоља, лидерот на озлогласениот клан Беливук, Небојша Беливук пред 26 години извршил масакр во семејниот стан во поширокиот центар на Белград. Како што пишуваа медиумите во 1995 година, Небојша Беливук (34) активирал експлозивна направа на 13-ти февруари...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img