November 30, 2021, 11:46 pm

берберница

Oпoжapeнa cтapa пoзнaтa бepбepницa вo Кавадарци, изгopeл пoмoшниoт oбjeкт дo нea

Опожарена е стара позната берберница во Општина Кавадарци, при што изгорел помошниот објект до неа, но нема повредени. Очевидци за МИА велат дека кавадаречките пожарникари спречиле огнот да се прошири на околните објекти. Од Територијалната противпожарна единица потврдија дека интервенирале...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени. Според информациите од терен, пожарникарите...
- Advertisement -spot_img