биолошко оружје

Шokaнтнo: Кина вo 2015 година плaниpaлa дa гo yпoтpeби CAPC кaкo биoлoшko opyжje??

Документи до кои дошол американскиот Стејт департмент, наводно покажуваат дека кинески воени научници уште во 2015 година предвидувале дека Трета светска војна ќе се води со биолошко оружје, се наведува во книгата на австралиската новинарка Шари Марксон. Објавата на Твитер...

(Видeo) ИCTPAЖИTEЛ НA СТEJТ ДЕПAPTMEНТОТ ПPOГOBOPЕ ЗA ПOTEKЛOТО НА ПAHДEMИJATА: Голeмa е вepojaтноста кopoнавиpycот дa e биoлoшko opyжje

Поранешниот водечки истражител на американскиот Стејт департмент кој ја надгледуваше работната група КОВИД-19 за потеклото на вирусот верува дека САРС-КоВ-2 избегал од Институтот за вирологија во Вухан и дека можеби бил производ на истражување на биолошкоружје, пренесува Фокс њуз. „Институтот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пронајдено мpтво машко тeло во реката Вардар кај тетовско Радиовце

Мртов маж е најден во водите на реката Вардар попладнево во близина на селото Радиовце, дел од Општина Брвеница....
- Advertisement -spot_img