September 27, 2021, 11:15 am

битола

СДСМ ја објави листата на кандидати за советници за Советот на Општина Битола

Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, предводена од СДСМ, вечерва ја објави листата со кандидати за советници за претстојните локални избори за Советот на Општина Битола. Носител на листата е Александар Димовски, лекар, специјалист по радиодијагностика вработен во Клиничката болница Битола....

Шест кандидати во трка за градоначалник на Битола

На локалните избори кои се закажани за 17 октомври, во битката за градоначалничката фотелја ќе се тркаат шест битолчани, а за советници се предложени 14 советнички листи. До општинската изборна комисија пријавени се кандидатурите на: -Зоран Лазаревски-Паљо предложен од група избирачи, -Христо...

(Видео) Мицкоски од Битола: Време е Македонијо за големи работи, најдоброто допрва доаѓа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, восвоето обраќање на прославата на ВМРО-ДПМНЕ за 30-годишнината од независноста на плоштадот „Магнолија“ во Битола истакна дека вистински ќе напредуваме само доколку економски ја градиме нашата земја, додавајќи дека патриотизам не е само пушка...

(Видео) Мицкоски од Битола: Да не збориме за мини шенгени како стратешки цели, туку да се бopиме стандард да постигнеме како една Австрија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, восвоето обраќање на прославата на ВМРО-ДПМНЕ за 30-годишнината од независноста на плоштадот „Магнолија“ во Битола, истакна дека мора да дојде крај на вртењето во еден ист затворен круг и да се направат големи исчекори...

(Видео) Мицкоски: Ги рaзочаравме татковците на нацијата, не го исполнивме нивниот завет, чекор по чекор се губи државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, восвоето обраќање на прославата на ВМРО-ДПМНЕ за 30-годишнината од независноста на плоштадот „Магнолија“ во Битола, истакна дека по 30 години, неопходно е да се запрашаме дали ги исполнивме очекувањата на основачите на нашата нација. „30...

(Во живо) Мицкоски: Честита независност Македонија, да си ни жива, здрава, и вековита

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Битола организираше прослава на 8 Септември – Денот на независноста. Централниот дел од прославата на ВМРО-ДПМНЕ се одржа во 19 часот на плоштадот Магнолија во Битола каде свое обраќање имаше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој...

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ: „30 години се грижиме за Македонија“

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Битола организира прослава на 8 Септември – Денот на независноста. Од опозициската партија велат дека тоа ќе биде „вистинско народно одбележување на јубилејот од независноста“. Централниот дел од прославата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи во 19 часот...

ВМРО-ДПМНЕ вечepвa вo Битола opгaнизиpa пpocлaвa нa 8 Септември

Централниот дел од прославата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи во 19 часот на плоштадот Магнолија во Битола, кога обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.ВМРО-ДПМНЕ денеска во Битола организира прослава на 8 Септември – Денот на независноста. Од...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „30 години се грижиме за Македонија“, утре во Битола ќе го одбележи јубилејот од независноста на Република Македонија

„30 години се грижиме за Македонија“ опфаќа повеќе активности од граѓански карактер и се во насока на вистинско народно одбележување на јубелејот од независнста. Одбележувањето ќе започне со трибина „30 години се грижиме за Македонија“ во 12 часот на отворената...

(Видео) Клиничkата болницa Битола најocтро ги дeмантиpa oбвинyвањатa за мaлтpeтиpaње на момчето од Ресен кое пoчинa од Ковид

Сестрата на младото момче од Ресен коешто почина поради компликации од Ковид-19 обвини за негрижа и малтретирање на пациентите во болницата нарекувајќи ја Клиничката болница во Битола е убиец на млади. Таа обвини дека пациентите се држат под клуч...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вархеји вo cpeдa дoaѓa вo Скопје

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, во среда ќе отпатува за Скопје, јави дописничката на МИА од Брисел. Информацијата ја потврдија...
- Advertisement -spot_img