December 2, 2021, 5:11 am

битолско

(Видео) Нepeaлнo – тopнaдo ce фopмиpaшe кaj битoлcкo Живojнo

И Пелагонија попладнево беше зафатена од невреме проследено со дожд, ветер и електрични празнења. Метеорологот Славчо Попоски на својот Фејсбук профил објави снимка од торнадо кое се формираше кај Живојно. „Денес поради големата нестабилност во Атмосферата, дојде до формирање на Торнадо...

Гoлeмa тpaгeдиja вo битoлcкo Kaнинo: Живoтoт гo изгyби млaд лoвџиja

Трагедија го снајде семејството Каранфиловски од битолското село Канино, откако од повреди здобиени на лов почина 35-годишниот Јове Каранфиловски. Јове зад себе оставил вереница, семејството се подготвувало за свадба, но ненадејно минатиот месец починал неговиот татко.   Вчера Каранфиловски отишол на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img