November 30, 2021, 10:48 pm

бифтек

Kyрц дoби opден за зaслуги – Вучиќ му пoдгoтви и бифтек

Српскиот претседател Александар Вучиќ на австрискиот канцелар Себастијан Курц му врачи орден на Република Србија, за заслуги во унапредувањето на односите со Србија и целиот регион на западниот Балкан. „Драг пријателе, денес имам исклучителна чест и особено задоволство како докажан...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Решена мистеријата за исчeзнувањето на античкиот град и древната цивилизација во Кина

Пред околу 5.300 години, во источна Кина се појавила древна цивилизација која изградила прекрасен град каковпретходно не постоел во...
- Advertisement -spot_img