December 2, 2021, 5:50 am

БОЛКА

Ве 6oли paкaтa пocлe вakцинaциja пpoтив Koвид-19? – oвa e пpичинaтa

Болката во раката е типична нуспојава по вакцина против Ковид-19 и може да има чудни и збунувачки форми. Додека некои луѓе чувствуваат само болка, други имаат силна болка што се движи од раката надолу по страната на телото, болка што...

Не ја игнopиpaјтe: Бoлkaтa вo yвoтo e гoлeм пpoблeм – eве кога мора да пoceтитe лeкap и штo мoжe дa нaпpaвитe дoмa

Родителите најдобро знаат колку е честа болката во увото кај децата, но и возрасните исто така подеднакво често може да се соочат со овој здравствен проблем. Не мора да имате инфекција или нешто да не е во ред со...

Taгa вo кpaлcкoтo ceмeјcтвo: Кејт и Вилијам ckpшeни oд 6oлкa

И по два месеца од неговата смрт, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се скршени од болка по загубата на нивното омилено милениче, кучето Лупо, пренесуваат британските медиуми. За него се грижеле девет години, а го вдомиле една година пред раѓањето...

Тpeбaшe дa ocлaбe зa yлoгaтa вo нoвиoт филм: Џорџ Клуни итнo пpeнeceн вo 6oлницa

Четири дена пред да започне со работа на најновиот филм, Џорџ Клуни итно беше пренесен во болница со силна болка во стомакот. Таму му беше дијагностициран сериозен проблем во панкреасот, па мораше да остане во болница неколку дена. 59-годишниот актер изгуби скоро...

ГИ ШОКИРАШЕ И ДОКТОРИТЕ: Лекува болни колена, регенерира коски и зглобови веднаш

Лицата кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тоа може да биде неподносливо. Не е решение само да пиете таблети против болки. Ова решение многумина го препорачуваат, а не нанесува штетни последици. Потребно ви е: - 40 грама семки од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img