November 28, 2021, 9:10 am

бомбардирање

(Видео) Изрaeл пoвтopнo ja 6oмбapдиpa Гaзa

Израелските воени авиони ја бомбардираа Газа како одговор на запалените балони кои беа пуштени од страна на палестинците, кои предизвикаа пожари на југот на Израел, пренесува Франс 24. Засега нема информации за можните жртви од бомбите, но според војската, бил нападнат...

Изреал повторно бомбардира во Либан

Израелски борбени авиони извршиле два напада врз цели во предградие на либанскиот град Махмуд, околу 12 километри од израелската граница, објави телевизијата Ал Манар. Kако одговор на претходните проектили истрелани врз Израел од либанска територија, aвионите нападнале рампи за лансирање...

(Видео) Cтpaшнo: Дoдeкa пpeтceдaтeлoт нa Aвгaниcтaн ce мoли, paкeти пaѓaaт близy нeгoвaтa пaлaтa

Ракетите не ја прекинаа молитвата на државниот врв по повод почетокот на Курбан Бајрам. Телевизиските камери снимија три експлозии во живо што ја потресоа авганистанската престолнина Кабул за време на молитвата по повод почетокот на муслиманскиот празник Курбан Бајрам. Објава на...

Земан мy ce извини нa Вyчиќ: „Пpocтeтe ни зa бoмбapдиpaњeтo вo 1999 гoдинa“

Претседателот на Чешка, Милош Земан и се извини на Србија за бомбардирањето на НАТО во 1999 година, оценувајќи дека тоа е „грешка“ и „полошо од злосторство“ и побара прошка од српскиот народ. „Како човек, би сакал да го замолам српскиот...

(Видео) Дoceгa нajтeшки yдapи вpз Гaзa: Уштe тpи згpaди cpaмнeти co зeмja, yништeни тyнeли дoлги 15 килoмeтpи, 42 лицa ги зaгyбиja живoтитe..

Израелските возудшни сили рано утрово извршија серија масовно воздушни напади на неколку локации во градот Газа, само неколку часа откако премиерот Бенјамин Нетанјаху, четврта војна со Хамас. Утринава 10-минутниот напад беше насочен кон цело во поширокиот појас Газа, акцијата на...

(Видео) Cитyaциjaтa никaкo дa cтивнe: Pacтe бpojoт нa жpтвитe вo изрaeлско-пaлecтинcкиoт кoнфликт

Израел ноќеска го бомбардираше домот на лидерот на Хамас за Газа Јахја Синвари, а групата одговори со ракетни напади врз Тел Авив. Најмалку тројца Палестинци загинале во израелските воздушни напади врз енклавата, соопштија тамошните здравствени власти, а голем број жители...

Израел ja бomбapдиpaшe кyќaтa нa глaвниoт лидep нa Хaмac вo Гaзa

Израелската војска во неделата соопшти дека го уништила домот на главниот водач на Хамас во Газа, трет ваков напад за исто толку дена, по речиси една недела силни израелски воздушни напади на територијата. Палестинската милитантна група која владее со...

(Видео) Израел ce oглacи: Oвa e пpичинaтa зoштo ja cpyши згpaдaтa вo Гaзa

Израелските одбранбени сили (ИДФ) се огласија за нападите врз згради во Газа, при што беше уништен облакодер во кој се сместени канцелариите на Асошиејтед Прес, Ал Џезира и други меѓународни медиуми, пренесува Хина. Тие велат дека сакаат да дадат...

(Boзнeмиpyвaчкo видео) CTPAШНO: Paкeти пaѓaa вpз гocти вo кaфyлe во Тел Авив

Палестинската организација Хамас го гаѓала синоќа најголемиот град во Израел, Тел Авив. Градот е преполн со стотици ракети. На социјалните мрежи кружат бројни снимки од лице место кои прикажуваат каков хаос настанал кога ракетите почнале да паѓаат по поедини...

(Видео) „HAТO гo ocмиcли 6oм6apдиpaњeтo нa СРЈ вo лeтoтo 1998, eднa oд oпциитe бeшe и вojнa co Русија“, твpди пeнзиoниpaниoт гeнepaл Јован Милановиќ

Бомбардирањето на Сојузна Република Југославија (СРЈ) НАТО го осмисли уште во летото 1998 година, а една од опциите предвидуваше и војна со Русија, преку Полска и балтичките земји, доколку Москва реши да ја брани СРЈ, тврди пензионираниот генерал Јован...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...
- Advertisement -spot_img