Борис Трајковски

Отворени термини за закажување вакцинација на граѓани од 73 и 74 години

Министерството за здравство соопшти дека во А1 СЦ Борис Трајковски во Скопје, има дополнителни слободни термини за вакцинација на возрасни групи граѓани од 73 и 74 години. „Термините се отворени од вечерва и граѓаните од оваа возрасна група кои досега...

Утре ќе се одржи симулација на вакцинација во „Борис Трајковски“

Како ќе изгледа процесот на масовна имунизација во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе дознаеме утре откако Министерството за здравство ќе спроведе симулација, пренесува „ТВ21“. Симулацијата е закажана во 11 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“, на самото место каде што...

Oдбeлeжyвaњe нa 17-гoдишнинaтa oд зaгинyвaњeтo нa пpeтceдaтeлoт Борис Трајковски и члeнoвитe нa дeлeгaциjaтa

Претседателот Стево Пендаровски денеска положи свежо цвеќе на гробот на претседателот Борис Трајковски во Алејата на великаните на градските гробишта „Бутел“ во Скопје, по повод одбележувањето на 17-годишнината од загинувањето на Трајковски во Ротимље, во близина на Мостар, Босна и...

(Видео) Сообраќајка во Кисела Вода: Снегот на скопскиот булевар „Борис Трајковски“ направи xaoс

Снегот на скопскиот булевар „Борис Трајковски“ направи хаос во сообраќајкот. Коловозот е замрзнат, снегот не е исчистен, така што движењето е отежнато, пишува Република На видеото кое го објавуваме се гледа и присуство на полиција поради сообраќајна несреќа. https://www.facebook.com/republika.nedelnik/videos/707709096570973/
- Advertisement -

Latest News

(Фото) Пoжap вo кyќa вo Paдишaни, eвaкyиpaнo eднo лицe

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата „Скоевска“ во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата...
- Advertisement -