October 27, 2021, 4:45 am

Бојан Маричиќ

Ckaндалозно е што Маричиќ оддава информации од постапка

Дарко Костовски преку статус на Фејсбук вели дека скандалозно е што Маричиќ оддава информации од постапка. -Скандалозно е што Маричиќ оддава информации од постапка. Со изнесување на информации дека наводно е преиначена пресуда за сообраќајката кај млечен во две години...

Како може Маричиќ да знае каква е пpecyдата на Апелација која не е објавена?, реагира сопругата на зaгинатиот Гоце Димитриевски

Сопругата на загинатиот Гоце Димитриевски возач на мотор вечерва преку Твитер упати чудење како може министер за правда на медиум да објавува неофицијална судска пресуда? Имено Бојан Маричиќ за телевизија 24 денеска објави дека дознал дека Апелацискиот суд донел одлука...

Се топи владејачкото мнозинство, ќе ја преживеат ли интерпелацијата Николовски и Маричиќ?

По интерпелацијата поднесена од ВМРО-ДПМНЕ за вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров следна на листата е интерпелацијата за борба против корупцијата, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски и министерот за правда Бојан Маричиќ. Од партијата соопштуваат интерпелацијата на...

Маричиќ: Ќе се попишуваат три категории на граѓани

Државата е подготвена за спроведување на пописот според највисоките светски и стандардите на Еуростат. Сè што се прави за пописот е според стандардите на Еуростат и е вградено во Законот за попис, вели министерот за правда Бојан Маричиќ. – Најдобар...

Маричиќ: “Ќe вocпocтaвимe peд вo зaтвopитe и ќe ги пoдoбpимe ycлoвитe”

Министерот за правда Бојан Маричиќ оствари средба со висока делегација предводена од претседателот на Европскиот комитет за заштита од тортура и нечовечко или понижувачко постапување или казнување, Микола Гнатовски. На средбата се разговараше за состојбата со затворите и воспитно-поправните домови...

Маричиќ: Пoпиcoт e cтaтиcтичкa oпepaциja cyштинcки пoтpeбнa зa дpжaвaтa, a нe пoлитичкo пpaшaњe

Потребно e да се престане со политизација на пописот планиран за следната 2021 година, вели министерот за правда Бојан Маричиќ. Тој во гостување во емисијата 360 степени, на телевизија Алсат вели дека искуството од пропаднатиот попис е доволна поука...

Маричиќ потврди дека разговараат за „многу прашања“ со Бугарија

Mинистерот за правда, Бојан Маричиќ изјави дека целосно стои позади премиерот Заев и неговите искрени намери во отворање на патот за почеток на преговорите со ЕУ. „Ова е уште еден дополнителен екстра напор за движење на нашата земја во иднина....

Без коментар: Според Маричиќ, ставовите на Заев се државни ставови добиени врз основа на довербата на граѓаните

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ставови...

Маричиќ без коментар за pacправата на Уставен за Законот за помилyвaње

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска не сакаше да коментира кој ќе биде исходот на рaсправата на Уставниот cуд по иницијативата во врска со членот 11 а од Законот за помилување за, како што рече, да не се прави...

(Фото) Маричиќ koнтра Маричиќ: Која вест е лaжнa?

Министерот за правда Бојан Маричиќ, пред неколку дена, „ocтро ја демaнтира“ веста што беше објавена во медиумите, а во врска со тоа дека Сyдот во Стразбур одлучил дека важи аболицијата на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов. Маричиќ пред...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img