December 2, 2021, 4:14 am

Британска научничка

Британска нayчничкa којa бeше вклyчeнa во coздавањето на „AcтpaЗeнeка“ пpeдyпpeдyвa – Овој виpyc ги y6ивa пoлoвинa oд зapaзeните, мoжнo e дa ги пpeдизвикa cлeднитe...

Познатата британска научничка Сара Гилберт, која беше вклучена во создавањето на вакцината против ковид-19, „АстраЗенека“, предупреди дека вирусот нипа, кој убива најмалку половина од заразените, може да ги предизвика една од следните пандемии. Таа смета дека не постои вакцина против...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img