December 2, 2021, 6:01 am

бркотница

(Видео) Македонија кaкo дивиoт зaпaд: Зaлyтaн кoњ тpчa вo cпpoтивнa нacoкa нa aвтoпaтoт Скопје-Тетово

Видео снимка од незауздан коњ кој со впрегната приколка трча во спротивен правец на автопатот Скопје – Тетово беше споделено синоќа на социјалните мрежи. Во „потерата“ по животното се вклучиле и повеќе полициски возила, кои исто така морале да возат...

МВР co дeтaли зa хaocoт вo Радишани

На 27.12.2020 околу 01,15 часот на ул.„Бутелска“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале возило „дачија дастер“ сопственост на МВР, во кое биле двајца полициски службеници и патничкото моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(19) и...

(Видео) Caмo вo САД: Кoлoнa пoлициcки aвтoмoбили бpкaa дeтe кoe yкpaлo yчилишeн aвтoбyc и пpeдизвикa тpи cyдиpи

Полицијата во Батон Руж во Луизијана (САД) имаше полни раце работа кога 11-годишно момче киднапирало училишен автобус и возело со голема брзина околу 45 минути. Момчето вперило среден прст кон полицајците кои се обидувале да го запрат и предизвикал три...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img