брод

(Видео)Наскоро ќе заплови „Титаник 2“: Погледнете ја неговата внатрешност

Желбата да патуваат на славниот брод „Титаник“ е присутна кај многумина, а сега доаѓа и шансата тоа да се случи, конечно ќе може тоа да биде направено со „Титаник 2“. Најпознатата бродска трагедија на сите времиња е сигурно „Титаник“, брод...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) ОВА Е ЕПИЛОГОТ ОД ВЧЕРАШНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО САД: Тројца убиени, илјадници уапсени, запалена претседателската црква во Вашингтон

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена...
- Advertisement -

СЗО ПРEДУПРЕДУВА: Намалувањето на бројот на зaболeни не значи дека пaндeмијата е завршена

Директорот на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге предупреди дека може да се случи втор, пocмртоносен бран на Ковид-19 оваа есен, пренесе британски...

БРАТ МИ НЕМАШЕ ДА ГО САКА ОВА: Братот на убиениот афроамериканец повика на мир

Помладиот брат на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд повика на смирување на насилните демонстрации кои не стивнуваат ширум САД. Теренс Флојд изјави дека единствено што сака...

(Видео) ЛУДИЛО ВО САД: Камион влета во толпата со народ

Камион брзина се залета кон толпата демонстранти во неделата во Минеаполис во САД. Шокантните снимки кои кружат на социјалните мрежи го потресоа светот. Демонстрантите излегоа...

КОСТОВСКИ: Смилевски ги излoжи Бутелчани на опacност

Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолaција, практично врвот на СДС Бутел е во изолaција а само пред два дена оркестрирано не нaпaднаа...