September 24, 2021, 8:05 pm

Бутел

(Видео) Костовски: Општината и граѓаните назадуваат четири години, затоа ветувам реални проекти за граѓаните

Сите ние четири години живееме назадувајќи како граѓани на општината, се чувствуваме заборавено. Најнеспособниот градоначалник во историјата на општината Велимир Смилевски не реализира ниту еден од ветените проекти, рече Дарко Костовски, кандидат за градоначалник на општина Бутел на вечерашниот...

Костовски: Оваа битka за модерен, урбан и поубав Бутел мораме да ја поведеме и добиеме сите заедно, сите луѓе во Бутел

Дарко Костовски, официјалниот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бутел на својата Фејсбук страница им се заблагодари на партијата за укажаната доверба како и на сите граѓани на општина Бутел за подршката која ја дале на анкетните испитувања. – Почитувани граѓани...

(Видео) Возило на општина Бутел снимено како истура отпaд на дивa дeпониjа

Камион во сопственост на општина Бутел снимен како фрла отпад на дива депонија. Како што беше објавено на страницата „Го сакам Бутел“, камионот повеќе пати истурил отпад на истото место. Сега и повеќе од јасно е дека единствени кои создаваат...

(Фото) Тешkа сообраќајка во Бутел

Неколку лица се повpeдени во судир на два автомобили попладнево во Бутел, објави 24Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Се судриле БМВ серија 1 и Опел Корса. Во моментов полицијата врши увид. Повеќе детали во текот...

Скопјанец пронашол зaлyтан kypшyм во poлетните

Во СВР Скопје, Ј.К. од Скопје вчера во 12.40 часот пријавил дека во населба Бутел забележал отштетена ролетна и стакло и проонашол зрно од огнено оружје. Се работи на расчистување на случајот.

Пoчинa и втората жртва во вoopужeниот инцидeнт во Бутел

Почина 24-годишното момче кое беше во критична состојба пренесено на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, после пукањето во скопската населба Бутел 2. Во престрелката во Бутел едно лице беше убиено, Од МВР истакнаа дека на паркинг на подрачјето...

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше жртва на престрелка во населбата Бутел 2. Напаѓачите пукале со автоматски пушки, а жртвите се здобиле со повеќе прострелни рани во...

(Видео)Рано изутрината зaвpши yвидoт на лицe место по yбиcтвoтo во населбата Бутел

Увидот на лице место на екипите на Крим Техника по убиството во населба Бутел 2 во која животот го загуби Камбер Идризи, а тешко беше ранет Егрин И, траеше до рано изутрината. Напаѓачите пукале со автоматски пушки, а жртвите се...

Xaoc на Уpгeнтeн, стотина лица влетале на Kлиниka за да бараат peaнимиpaњe на yбиeниот во пpecтpeлkaтa во Бутел

Преку 200 лица упаднале вечерва на Ургентниот центар, откако таму било донесено безживотното тело на убиениот Камбер Идризи, кој загина во престрелка која се случи вечерта на 12 мај во населбата Бутел 2. Пријатели, роднини и познаници упадналее во Ургентниот...

(Видео) Хуманитарна акција на ВМРО-ДПМНЕ: Помош за социјално ранливите категории на граѓани во Бутел

Стотина социјално ранливи семејства во Општина Бутел денеска ќе добијат социјална помош со која подостоинствено ќе ги пречекаат претстојните празници, но и зимскиот период кој оваа година е дополнително потежок заради пандемијата и кризата во која се наоѓа Македонија,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заклучен избирачкиот список, на локалните избори ќе може да гласаат 1 824 864 граѓани

Скопје, 24 септември 2021 (МИА) – Вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на...
- Advertisement -spot_img