December 2, 2021, 3:53 am

вежба

(Фото+Видео) Спасовски: Пoкaзнaта вeжбa нa пoлициcкитe „Тигpи“, кpyнa нa зaвpшeнaта eднoмеceчнa oбyкa cпpoвeдeнa oд итaлиjaнcките кapaбинepи

Денешнава показна вежба на нашата Специјална антитерористичка единица – Тигар, како круна на завршената речиси едномесечна обука што ја спроведоа експерти припадници на италијанските карабинери, е дополнителен доказ за решеноста на Министерството да истрае во својата визија за институција...

Гoлeми вoeни мaнeвpи вo Цpнoтo мope

„Морски ветрец“ звучи речиси романтично за една меѓународна воена вежба во Црното море. Годинава е посебно голема. Москва се чувствува испровоцирана. Во воената вежба „Морски ветрец“, организирана од САД и Украина учествуваат илјадници војници, како и десетици бродови и авиони...

(Видео) Во живо: Вежба на пpoтивпожарната бригада на Скопје

Во тек е вежба на противпожарната бригада на Скопје. Вежбата во живо можете да ја следите ТУКА

(Видео) HAТO зaпoчнa гoлeмa вeжбa зa пpoтивpaкeтнa и пpoтиввoздyшнa oдбpaнa

Северноатлантската алијанса денеска започна воени вежби за противракетна и противвоздушна одбрана, вклучително и откривање и следење на хиперсонични ракетни, а најголемиот дел од маневрите ќе се одржат крај бреговите на Шкотска и Норвешка. Ова денеска го соопшти прес-службата на...

(Видео)СРПСКИ АВИОНИ ЛЕТАЛЕ НАД КОСОВО:Косоварите се исплашија

https://www.youtube.com/watch?v=_x8L_smikoY Претседателот на општина Прешево – Шќиприм Арифи, вели дека српски авиони го прелетале воздушниот простор на границата меѓу Косово и Србија, пренесува Lajmi.net. Прелетувањето на авионите на војската на Србија предизвикале загриженост меѓу тамошното население, пишуваат албанските медиуми. Арифи ги...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img