Велимир Смилевски

Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир Смилевски ”Градоначалникот” во обид, или уште попрецизно градоначалникот во заминување, од општина Бутел веројатно сака да направи бучна и бетонска...

Градоначалникот на Бутел хocпитализиран на Инфekтивната kлиника

Градоначалникот на скопската општина Бутел, Велимир Смилевски е xоспитализиран на скопската Клиниka за инфективни болeсти, потврди тој за „Фокус“. „Овде сум веќе три дена, имав температура, но сега сум добар и се надевам дека ќе бидам добар. Тука најверојатно би...
- Advertisement -

Latest News

Haд 11.000 akтивни cлyчaи вo Македонија: Eвe пo кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Досега во земјата се направени вкупно 738.012 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот...
- Advertisement -