October 25, 2021, 7:30 am

верижен судир

(Видео) Гoлeм вepижeн cyдиp нa cкoпскатa oбикoлницa…

До редакцијата на Радио Лидер пристигна видео од скопската обиколница, на која се гледа дека пред кратко дошло до судир во кој учествувале најмалку две возила. По она што може да се забележи присутни се најмалку две полициски возила, а...

(Фото) Вepижнa cooбpaќajкa вo Автокомaндa – ce cyдpиja тpи вoзилa…

Пред малку се случи сообраќајна несреќа на влез во Скопје, пред населбата Автокоманда. Станува збор за верижен судир на три возила, поради што сообраќајот на булеварот беше закочен подолго време и се создаде голема колона. ММС побара информација од МВР...

Xаос во Романија: Вeрижен cyдир од 40 автомобили направи 3 kилометарска колона

На автопатот Букурешт - Констанца, во близина на градот Меџиди, денес се случи верижен судир во кој учествуваа 40 автомобили, по што беше формирана колона од три километри, пренесува Танјуг. Според информациите на Службата за вонредни состојби на регионот Добруџа...

(Видео) Тpaopeн вepижeн cyдиp вo Тексас: Bo нecpeќaтa yчecтвyвaлe пoвeќe oд 100 вoзилa, нajмaлкy 5 лицa ги зaгy6иja живoтитe, нaд 30 зaвpшиja вo 6oлницa

Кочниците не им помагале на автомобилите, кои се удирале еден во друг на автопатот во Тексас. Голема трагедија со верижен судир се случила на автопатот во Тексас а исходот е неколку мртви и десетици повредени. Според информациите кои ги објавија светските...

Тoтaлeн хaoc вo Јапонија: Cилнa cнeжнa бypa пpeдизвикa вepижeн cyдиp нa 130 вoзилa, дeceтици лицa ce пoвpeдeни..

Во снежна бура која го зафати автопатот во северниот дел на Јапонија и предизвика верижен судир на 130 возила, загина едно лице, а десет се повредени. Бурата околу пладне зафати дел од автопатот Тохоку експресвеј во префектурата Мијаги. Јапонија во изминатите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Дневен хopocкoп за 25 октомври – еве што ве очекува денес

Овен Би можеле многу повеќе да заработите кога би покажале поголема иницијатива во работата. Фокусирајте се на приватниот живот кој...
- Advertisement -spot_img